Німецький Deutsche Bank був одним з десятка західних фінустанов, через які були відмиті 20 мільярдів доларів з Росії, здобуті незаконним шляхом.
Про це сьогодні пише The Guardian. Схема, яку в західній пресі назвали "Глобальним ландроматом", діяла з 2010 до 2014 року. Правоохоронні органи лише зараз розслідують обставини, за яких групі росіян з політичними зв'язками вдалося використати компанії, зареєстровані у Великій Британії, для відмивання мільйонів доларів готівки. Компанії робили фіктивні позики одна одній, підкріплюючи їх гарантіями російського бізнесу. Потім ці компанії оголошували дефолт за цими "боргами". Судді у Молдові виносили вироки проти цих фірм. А це дозволяло законно переводити величезні суми з російських банківських рахунків у Молдову. Звідти гроші продовжували свій рух на рахунки в у банку Trasta Komercbanka у Латвії.
Найбільший німецький кредитор Deutsche Bank в цій схемі діяв як банк-кореспондент для латвійського Trasta Komercbanka. Цю роль він виконував аж до 2015 року.
"Це означає, що Deutsche Bank проводив доларові операції для російських клієнтів Trasta. Ці послуги були використані для переведення грошей з Латвії у інші куточки світу", - пише видання.
В ті часи багато банків з Волл-стріт покинули Латвію через стурбованість, що балтійська країна стала міжнародним центром відмивання грошей, особливо з Росії.
У 2013 році під тиском державного регулятора США JP Morgan Chase відмовився проводити доларові операції в Латвії. З 2014 року лише два західні банки приймали доларові трансфери з латвійських банків. Це були Deutsche Bank і Commerzbank. Перший з них відмовився бути кореспондентом для латвійського Trasta у вересні 2015-го.
Через півроку після того латвійські регулятори закрили цей банк. Вони вказали на численні порушення і звинувалити фінустанову в тому, що вона не змогла усунути прогалини, які створювали ризик відмивання грошей. Заступник міністра фінансів Латвії Мая Треія сказала, що гроші, які проводилися через Trasta, були "або крадені, або мали кримінальне походження". Вона додала, що латвійський банк служив інструментом для переведення грошей з пост-радянських країн "в фінансову систему ЄС".
Видання зауважує, що Deutsche Bank до 2012 року співпрацював ще одним банком зі схеми "Глобального ландромату" - молдовським Moldindconbank.
Зараз у Deutsche Bank запевняють, що зміцнили свою систему і засоби контролю. До кінця цього року фінустанова обіцяє найняти тисячу нових працівників, які будуть боротися з фінансовими злочинами. Сommerzbank відмовився коментувати свою співпрацю з іншими гравцями ринку.
Раніше повідомлялося, що Deutsche Bank AG погодився виплатити 425 млн доларів у США за так звані "дзеркальні угоди", з допомогою яких з Росії було виведено 10 млрд доларів у період з 2011 по 2015 роки. Крім цього британський фінансовий регулятор Financial Conduct of Authority накладе на банк штраф у розмірі близько 200 млн за підозрілі угоди.
У грудні 2016 року Deutsche Bank погодився виплатити 3,1 млрд доларів штрафу і відшкодувати ще 4,1 млрд доларів своїм американським клієнтам за результатами мирової угоди з Міністерством юстиції США за позовом про маніпуляції на ринку цінних паперів у 2008 році.