Представник Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що нещодавній візит до Москви командувача спецпідрозділом Ірану "Аль-Кудс" генерала Касема Сулеймані є порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, яка була прийнята у зв'язку із стурбованістю щодо ядерної і ракетної програм Тегерана.
"Ми звернулися з питаннями щодо цієї поїздки до керівництва російського зовнішньополітичного відомства", - сказав Тонер.
За його словами, "подорож являє собою порушення резолюцій Ради Безпеки ООН і тому є серйозним питанням для Ради Безпеки ООН, а також для Сполучених Штатів".
Тонер зазначив, що США не отримали конкретної відповіді від РФ, і Вашингтон звернеться до Ради Безпеки ООН з проханням провести розслідування даного інциденту.
"Санкції ООН щодо Сулеймані продовжують діяти, і тому ми закликаємо всі країни поважати і забезпечувати виконання резолюцій Ради Безпеки ООН", – підкреслив представник Держдепартаменту США.
Генерал Сулеймані очолював іранські зусилля щодо військової підтримки президента Сирії Башара Асада, а також передбачається, що він керує підтримкою Тегерана повстанців хуситів у Ємені.
Резолюція Радбезу ООН, яка була схвалена в 2007 році, закликає до заборони на поїздки генерала Сулеймані та інших іранських чиновників у зв'язку з їх причетністю до ядерної або ракетної програми Тегерана. Згідно з досягнутими в липні угодою щодо ядерної програми Ірану, ця заборона може бути знята через вісім років.
Однак той факт, що генерал Сулеймані побував в Росії, посилила занепокоєння деяких конгресменів США щодо того, наскільки ретельно РФ і інші держави будуть дотримуватися угоди щодо ядерної програми Ірану, якщо вона вступить в силу.
У липні Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду. Пізніше РБ ООН підтримала резолюцію по даній угоді, де чітко окреслені тимчасові рамки зняття санкцій відносно країни.
У той же час, як писало Washington Times, угода з Іраном не знизить рівень конфліктності в регіоні.
Так, напередодні Керрі вже висловлював стурбованість щодо позиції деяких лідерів Ірану після укладення угоди.
Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?.