Державний секретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина та Південна Корея зможуть тимчасово купувати нафту в Ірану в обхід санкцій Сполучених Штатів, які набули чинності сьогодні, передає Reuters.
Помпео додав, що вже понад 20 країн скоротили експорт іранської нафти. Закупівля нафти в Ірану скоротилася на мільйон барелів на добу.
FT повідомило про те, що вісімка країн зможе купувати нафту в Ірану протягом шести місяців.
Раніше повідомлялося, що США погодилися дозволити вісьмом країнам, включно з Японією, Індією, Китаєм і Південною Кореєю, продовжувати купувати іранську нафту після набуття чинності санкцій проти Тегерана. Спочатку три інші країни не називалися.
Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада поновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в межах "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані.
Держсекретар Майк Помпео нагадав, що США не визнають торгівлі країн Європейського Союзу і з Іраном, і зі Сполученими Штатами, і не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".
Повідомлялося, що США погодилися дозволити вісьмом країнам, включно з Японією, Індією, Китаєм і Південною Кореєю, продовжувати купувати іранську нафту після набуття санкціями проти Тегерана чинності.
Відносини США й Ірану загострені на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб голови Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.
Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного введення їх у дію.