UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держави НАТО мають намір розширити місію в Афганістані - Reuters

В Альянсі допомагають урядовим силам Афганістану більше, ніж планувалося.

Країни НАТО розглядають варіанти розширення невійськової місії в Афганістані на тлі стурбованості з приводу спроможності місцевих збройних сил протистояти зростаючим загрозам з боку бойовиків "Талібан", передає з посиланням на чиновників у Брюсселі і Кабулі агентство Reuters.

"Ситуація протверезна, вона не така стабільна, як ми сподівалися", - сказав один з високопоставлених генералів НАТО Ханс-Лотар Домрос.

У грудні країни НАТО обговорюватимуть майбутнє невійськової місії Альянсу в Афганістані "Рішуча підтримка" (Resolute Support), яка була започаткована в січні. Основними цілями даної місії є підготовка, консультація і допомога збройним силам Афганістану.

"Ніхто не задоволений прогресом. Сили Альянсу не можуть допомагати вічно... Зараз ми допомагаємо їм більше, ніж хотілося б", - повідомив на умовах анонімності один з дипломатів НАТО.

Повідомляється, що на даний момент в НАТО не мають наміру відправляти до Афганістану додаткове число військовослужбовців, або приймати участь у безпосередніх бойових діях.

На даний момент в Афганістані дислоковано 14 тисяч солдатів Альянсу, а кілька років тому їх було в десять разів більше.

Читайте також: Афганістан звернувся до Росії з проханням надати йому військову техніку – WSJ

15 жовтня, президент США Барак Обама офіційно оголосив, що армія США не піде з Афганістану. Він визнав, що армія Афганістану на сьогодні не така сильна, як було би треба, а ситуація досі лишається крихкою. Тому план з повного виведення американських військ доведеться відкласти.

Раніше видання The Wall Street Journal писало, що США можуть зберегти свій військовий контингент в Афганістані.

Повідомлялося, що США і НАТО виводять з Афганістану більшість своїх військовослужбовців. Планувалося, що залишаться лише 13,5 тисяч осіб для підготовки афганських сил безпеки.

За час війни в Афганістані, яка почалася в 2001 році проти руху Талібан, загинуло близько 3,5 тис. іноземних солдатів, зокрема, 2210 американців.