Небезпечний прецедент, який виник після вбивства іранського лідера Кассема Сулеймані американцями за розпорядженням Трампа, призвів до публічного інциденту.
Іранський парламентарій запропонував винагороду в розмірі 3 мільйонів доларів тому, хто вб'є президента США Дональда Трампа.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.
"Від імені жителів провінції Керман ми виплатимо грошову винагороду в розмірі 3 мільйонів доларів готівкою тому, хто вб'є Трампа", - заявив депутат Ахмед Хамзе у виступі перед парламентом.
Він не сказав, чи буде винагорода офіційно підтримана з боку керівництва Ірану.
Місто Керман, розташоване в однойменній провінції на південь від столиці, є рідним містом Кассема Сулеймані, іранського командира, чиє вбивство в результаті удару безпілотника за наказом Трампа 3 січня в Багдаді спонукало Іран запустити ракети по цілях США в Іраку.
Посол США з питань роззброєння Роберт Вуд назвав цю нагороду "безглуздою", заявивши журналістам в Женеві, що вона продемонструвала "терористичні основи" іранського істеблішменту.
Напруга між Іраном та США зростала з того часу, як Трамп вивів Вашингтон з міжнародної ядерної угоди в 2018 році і поновив американські санкції проти Тегерана.
Нагадаємо, в ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудар по аеропорту Багдада, в результаті якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових ісламської революції КасемСулеймани. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. У свою чергу президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" піддалися ракетному удару.
Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити."Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.
В ніч на 8 січня Іран завдав удари. По військових об'єктах США в Іраку було випущено більше 10 балістичних ракет.
Про наслідки страти генерала Сулеймані, взаємозв'язку дій США і Ірану з авіакатастрофою українського "Боїнга" під Тегераном і посиленні кризи в регіоні читайте в матеріалі Сергія Немырыча "Високосний жах 2020".