Депутат партії "Вперед, республіко!" ("La République en Marche!") Еммануеля Макрона у Національній асамблеї Валерія Фор-Мунтян заявила, що Україна може вийти з Мінських угод, якщо вони її не влаштовують.
Про це вона сказала у інтерв'ю "Європейській правді".
"Нормандський формат збирається лише для того, щоб домовитися про виконання Мінських угод. Але тут проблема. Україна каже, що Мінські угоди вже не підходять… Та й Путін звик ховатись за цим. Війна на Донбасі дозволяє Росії вести військові дії на кордоні з Україною практично безкарно ", - сказала Фор-Мунтян.
На її думку, сторони конфлікту "просто витрачають час".
"Зеленський як міг відразу після обрання заявити, що хоче розірвати "Мінськ" і підписати щось нове. Наприклад, тому що країна змінилася за цей час. Але ні, він два роки працював у Нормандському форматі над Мінськими угодами. Який був сенс від А зараз ми чуємо, що Україна не хоче їх виконувати. Як наслідок, страждає імідж України та довіра до неї", - вважає Фор-Мунтян.
Росія загрозами військового вторгнення намагається схилити Україну до виконання "Мінська" на своїх умовах. Москва наполягає на прийнятті "особливого статусу Донбасу" та надання окупованому регіону широкої автономії.
Після свого візиту в Україну німецький канцлер Олаф Шольц заявив, що Зеленський підтвердив передачу відповідних законопроектів про Донбас та "місцеві вибори" у ТКГ.
Виконання Україною «політичної» частини мінських домовленостей стане для нашої країни не порятунком, а повільною і болісною стратою. Послухайте, чому.
Зеленський неодноразово стверджував, що у "Мінських угодах", підписаних п'ятим президентом України Петром Порошенком, є чимало питань, а президент країни-агресора Володимир Путін сказав на це: "Подобається, не подобається, терпи, моя красуня. Доведеться виконувати", маючи в виду підписані Мінські угоди.
Нагадаємо, у разі визнання так званих “ДНР” та “ЛНР” Росія де-факто та де-юре вийде з мінських домовленостей із усіма супутніми наслідками, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Рада Держдуми планує підготувати для пленарного засідання два проекти ухвали про звернення до президента Путіна з проханням визнати незалежність самопроголошених республік Донбасу. Перший проект постанови внесли до Держдуми депутати від фракції КПРФ, він передбачає негайний напрямок президенту цього звернення відразу після можливого схвалення палатою. Другий проект постанови, запропонований депутатами від президентської фракції "Єдина Росія", передбачає направлення документа спочатку до МЗС та інших відомств.
Детальніше про виконання Мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силиної "Трупна отрута "Мінська": три способи уникнути страти України, яку задумав Путін"