Депутат 3 (ЛДПР) і за сумісництвом президент федерації фехтування Самарської області Михайло Дегтярьов має намір у судовому порядку домогтися скасування свого статусу персони нон-грата в країнах Євросоюзу. Статус персони нон-грата Дегтярьов отримав в 2014 році за підтримку воєнної агресії Росії в Україні. На сьогоднішній день дане обмеження перешкоджає російському депутату, який є особистим тренером спортсменки РФ Олени Комарової, приїхати на міжнародні спортивні змагання з її участю.
"Ми вже зверталися деякі інстанції, але питання досі не вирішується. Якщо візу ми так і не отримаємо, наступним етапом будуть звернення у всі необхідні інстанції і суди аж до ЄСПЛ", - сказав адвокат Михайла Дегтярьова Володимир Юрасов.
Сам Дегтярьов підтвердив, що готовий через суд домагатися скасування санкцій щодо його персони.
"Європейські віроломні санкції мало того що негативно позначаються на бізнесі з обох сторін, вони вже і спорту почали заважати. Заборона мені як тренеру і спортивного функціонерові відвідувати спортивні змагання в Європі - це неспортивні методи боротьби, це аморально", - вважає російський депутат.
Необхідно підкреслити, що адвокат Михайла Дегтярьова Володимир Юрасов згадав можливість звернутися в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), але в теж час Конституційний суд Росії дозволив владі РФ ігнорувати рішення ЄСПЛ.
23 червня постанова ЄС про продовження санкцій проти Росії вступило в силу. Формальне рішення про продовження санкцій було прийнято на зустрічі представників Ради ЄС у Люксембурзі. Як і очікувалося, санкції проти Росії були продовжені без обговорення. Більш того, минулого тижня ЄС продовжив на рік санкції щодо анексованого Росією Криму.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.
Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.
Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений.
Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.
На даний момент список санкцій ЄС, за інформацією "Інтерфакс-Україна", включає в себе 151 людину і 37 компаній.
У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.