Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу вважає, що деякі лідери країн-учасниць НАТО не проти, щоб війна в Україні продовжувалась якомога довше. Про це повідомляє Anadolu Agency з посиланням на CNN Turk.
В ефірі каналу Чавушоглу підкреслив, що після переговорів між українськими та російськими дипломатами у Стамбулі турецька влада сподівалася на припинення вогню та завершення бойових дій протягом кількох тижнів. Проте, після зустрічі з міністрами закордонних справ інших країн-учасниць НАТО представник Туреччини зрозумів, що сподіватися на це не варто.
«Поспілкувавшись з міністрами закордонних справ країн-членів НАТО, у мене склалося враження, що деякі з них бажають, аби війна в Україні продовжувалась і надалі. Коштом цього вони розраховують отримати ослаблену Росію, яка втратить свій політичний вплив», - сказав Чавушоглу.
Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що військові злочини росіян у Бучі та Ірпені сильно ускладнюють мирне вирішення ситуації в Україні.
Бучу назвали другою «Сребреницею», а загадкова руzька душа під пісні Лепса попрямувала до Пекла. Найкращий день, який тепер може настати, — покарання воєнних злочинців. Включно з російськими генералами, котрі віддають накази, солдатами, що стріляють у мирних людей, пропагандистами й артистами, які співають і брешуть на підтримку кривавого режиму. Але для того, щоб це сталося, потрібно виконати дві умови. Які? Про це читайте у статті Інни Ведернікової«Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руського міра» в Бучі».
Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання — в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».