Коли губернатор Алабами Джордж Воллес проводив свою популістську кампанію, намагаючись вибороти посаду президента 3 в 1968 році, його дружину, Лурлін Воллес, запитали, що людям найбільше подобається у її чоловікові.
"Коли він в ефірі Meet the Press, вони слухають його і думають: от я б так само відповів, якби був там", - відповіла вона.
"Пам'ятайте цю фразу, коли читаєте впевнені оцінки, що Гіларі Клінтон перемогла на перших президентських дебатах", - пише сьогодні The Economist, додаючи, що цьогорічну кампанію можна порівняти з несиметричним військовим протистоянням.
Кандидати точно не на одному рівні. Багато людей, хто дивився дебати по телебаченню, можуть вирішити, що Дональд Трамп переміг, адже він більш впевнено почав.
Клінтон довелося відповідати на питання про економіку з самого початку. Вона завагалася і не використала можливість вказати на останні новини, що доходи усіх зростають. На тлі цих перших невпевнених відповідей Трамп мав вигляд якщо не президентський, то точно не зайвий, хоча поруч з ним стояла колишній сенатор і Держсекретар. Він ефективно пішов у атаку проти Клінтон, спробувавши обернути її досвід проти неї ж, мовляв: "Ви були на державних посадах 30 років, тоді чому ж не виправили всі ті проблеми, про які зараз говорите?".
15 хвилин дебатів із 90 в цілому мали дуже дивний вигляд. Модератор Лестер Голт намагався змусити кандидатів не кричати один на одного. Клінтон влаштувала кілька особистих атак проти Трампа, на які він не зміг не відповісти. В результаті, він був розтоптаний, як і під час праймеріз. Клінтон була добре підготовлена і багатослівна.
До кінця дебатів Трампу довелося виправдовуватися, чому ухилявся від сплати податків у федеральний бюджет, на що він навіть відповів: "Це зробило мене розумнішим", а також заперечувати свої ж слова про війну в Іраку і кліматичні зміни, які він насправді сказав.
Клінтон же закінчила на твердій ноті. Її краща репліка про те, що "слова мають значення, якщо балотуватися в президенти. І вони точно мають значення, коли ти президент". При цьому вона додала, що хотіла б запевнити союзників Америки, що слову Вашингтона можна вірити.
"Ті, хто почав дивитися дебати з думкою, що Трамп не підходить на роль президента, навряд чи змінили свою думку. Ті, хто від початку думав, що Клінтон небезпечна соціалістка, яку треба замкнути, навряд чи побачив щось, що змусило б їх думати інакше. Але що побачили 10-20% виборців, які під час опитувань відповіли, що ще не визначилися, за кого голосувати? Вони побачили добре підготовленого і трохи незібраного кандидата в президенти і того іншого, який поводився дуже дивно. Тож 1-0 на користь Клінтон", - пише видання.
Тим часом, видання Time писало, що в США відбулися перші дебати ери "пост-правди". Адже погляди кандидатів в президенти США розходяться не лише на факти, а й на важливість їхньої правдивості.
Тим часом, CNN повідомив, що на передвиборних дебатах США перемогла Клінтон. Зокрема, Клінтон присудили перемогу 62% телеглядачів, в той час як кандидата від Республіканської партії США Дональда Трампа підтримали лише 27%. На початку вересня навпаки, Трамп випереджав Клінтон на 2%.