UA / RU
Підтримати ZN.ua

Давос-2021: соціальні мережі стали реальною загрозою для демократії

Соціальні медіа провокують політичну нестабільність у світі.

Продовжується Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Одними із найважливіших тем для обговорення стали проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.

Пандемія COVID-19, вибори в США та широкі соціальні заворушення, пов’язані з проблемами расової та соціальної нерівності, поширення закликів до насилля в соціальних мережах – все це стало ключовими подіями 2020 року, який став переломним моментом для вирішення питань безпеки середовища цифрових медіа. На думку спікерів форуму в Давосі, проблема безпеки цифрового середовища потребує переосмислення та вирішення, інакше людство ризикує зіштовхнутися з неконтрольованим негативним впливом соцмереж та мережі Інтернет загалом.

«Світ був шокований штурмом Капітолію в США, адже Америка завжди була центром демократичних цінностей. Саме ці події стали жорстоким нагадуванням про те, яку шкоду суспільству можуть завдати соціальні мережі. Крім того, соціальні медіа стали джерелом поширення дезінформації про пандемію та вакцини проти коронавірусу», - каже журналістка CNBC Карен Тсо.

За її словами, пандемія створила нові можливості розвитку для великих технологічних компаній, які почали розширювати свій вплив, що своєю чергою, принесло багато негативних наслідків, тому важливо слідкувати за безпекою у цифровому середовищі та контентом, який поширюється у соцмережах.

«Соціальні мережі можуть провокувати соціальну нестабільність, і саме США стали реальним прикладом цього», - каже журналістка.

«Уряди країн повинні боротися з поширенням суперечливого контенту в соцмережах. Крім цього, досягнення кібербезпеки має стати однією з ключових цілей урядів країн зараз, у період розвитку цифрового світу. Адже на тлі кібератак урядові інфраструктури багатьох країн перебувають під загрозою», - вважає міністр розвитку громад ОАЕ Гесса Бінт Айза Бухумайд. На її думку, у суспільстві варто організовувати спеціальні заходи, які допоможуть людям навчитися «фільтрувати» інформацію в мережі та не потрапляти в інформаційні пастки.

Багато європейських країн планують узгодити свою політику щодо контролю впливу великих технологічних компаній. На думку спікерів форуму, обсяги дезінформації та закликів до насилля, які поширюються в мережі стають критично тривожними і цю проблему не можна ігнорувати.

Читайте також: Форум у Давосі: пандемія спровокувала рекордне загострення соціальної нерівності

Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.

Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".