Законопроект, який дозволяє 3 заблокувати будівництво газотранспортних систем у своїх територіальних водах з міркувань безпеки, підтримує як уряд, так і головні опозиційні партії.
Про це пише EUObserver, зауважуючи, що до цього часу в країні враховувалися лише екологічні аспекти при розгляді заявки на побудову російської ГТС в данській акваторії. Але новий закон передбачає, що після його ухвалення Копенгаген у таких випадках буде зважати також на питання безпеки, зовнішньої політики, оборони, а також на політичні занепокоєння, перш ніж давати свою згоду.
Закон може почати діяти вже з січня 2018 року. Але лишається не відомим, чи досить це швидко, щоб заблокувати будівництво російського "Північного потоку-2".
Міністр енергетики Данії Ларс Крістіан Ліллехольт зауважив, що Москва вже проклала через данські територіальні води "Північний потік". І друга його гілка, згідно з проектом, повинна проходити тим же маршрутом.
"Але часи змінилися", - додав данський міністр.
"Політичні умови у світі змінилися. І я дуже радий, що парламент і уряд тепер мають можливість врахувати аспекти безпеки, оборони і зовнішньої політики, маючи справу з такими заявками", - сказав Ліллехольт.
Нагадаємо, що Єврокомісія вважає, що "Північний потік-2" може нашкодити і Євросоюзу. Адже його побудова може спричинити збільшення імпорту російського газу, що посилить енергетичне домінування Росії в Європі і завадить диверсифікації поставок.
Нагадаємо, що згідно з розрахунками експертів угорського аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2" може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній і Східній Європі до 2020 року.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".