UA / RU
Підтримати ZN.ua

Данія дозволила експлуатацію "Північного потоку-2", але висунула умови

Повинно бути проведено успішне випробування хоча б однієї з ліній трубопроводу.

Датське енергетичне агентство (DEA) 1 жовтня дозволило експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2" в своїх водах.

Експлуатація газопроводу можлива виключно після виконання умов, прописаних в дозволі на будівництво, повідомляє пресслужба DEA.

Введення газопроводу в експлуатацію може відбутися тільки в разі успішного випробування хоча б однієї з ліній трубопроводу, а потім вона повинна бути верифікована, цитує РБК-Україна заяву агентства.

Компанія Nord Stream 2 AG подавала заявку на отримання дозволу на експлуатацію газопроводу ще 18 листопада 2019 року.

Читайте також: Асоціація страховиків відмовила в страховці компаніям, які будують «Північний потік 2»

Нагадаємо, понад сто діючих і колишніх дипломатів, військових і розвідників, а також експертів з країн по обидва боки Атлантики підписали відкритий лист із закликом зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2" заради трансатлантичної безпеки. Текст відкритого листа опублікували 18 вересня журнал Newsweek і президент Центру глобальних досліджень "Стратегія XXI" Михайло Гончар.

"Північний потік 2" суперечить оголошеним Євросоюзом цілям енергетичної безпеки. Експерти нагадали, що Кремль не зможе погіршити національну безпеку України, якщо зупинити "Північний потік-2".

Підписанти наголосили, що "Північний потік-2" не є європейським проєктом, і що сам газопровід, який на 100% належить контрольованому Кремлю "Газпрому", суперечить інтересам Європи.

Санкції США, які спрямовані проти німецьких компаній, які беруть участь в будівництві газопроводу "Північний потік-2", згідно з висновком наукової служби Бундестагу ФРН, не є явним порушенням міжнародного права.

Служба дійшла висновку, що США мають право на санкції, якщо будуть діяти "помірно" і аргументувати свої дії захистом інтересів безпеки, а також негативними впливами на економіку.