Представники спецслужб 3 закликають президента Дональда Трампа схвалити продаж американського озброєння на 50 мільйонів доларів Україні, яка вже кілька років протистоїть агресії Росії.
Не відомо, чи погодиться схвалити цей план Трамп, який не хоче кидати виклик російському президенту Володимиру Путіну.
Про це сьогодні пише видання Los Angeles Times, додаючи, що чиновники з Конгресу і Держдепартаменту розповіли, що в понеділок ідея про продаж зброї України отримала значну підтримку в Раді національної безпеки США.
Видання нагадує, що під тиском Пола Манафорта, який був головою виборчого штабу Трампа, Республіканська національна конвенція в 2016 році виключила пункт про передачу зброї Україні. Пізніше виявилося, що Манафорт працював раніше на проросійського екс-президента Віктора Януковича. Минулого місяця його звинуватили у відмиванні грошей, змові і втому, що він не зареєструвався як іноземний агент. Він заперечує свою вину.
Видання пише, що обговорюється продаж Україні протитанкових ракет Javelin і високотехнологічної зброї не лише оборонного призначення.
Сенатор-республіканець і голова Комітету збройних сил в Сенаті Джон МакКейн неодноразово закликав адміністрацію Трампа забезпечити Україну зброєю. Цей заклик здобув підтримку обох партій на Капітольському схилі.
"США вже давно треба було надати Україні оборонну летальну зброю, яка їй потрібна для стримання і захисту від подальшої російської агресії", - сказав МакКейн.
"До тих пір, поки статус-кво буде зберігатися, у Росії не буде жодних причин змінити свою поведінку. І нам лишається лише чекати більше насильства і смертей", - додав він.
Конгрес вже виділив Україні 500 мільйонів доларів на оборону, хоча не було вказано, що ці гроші повинні піти на летальне озброєння.
Раніше екс-посол США в Україні Джон Хербст писав у статті для Atlantic Council про те, що аргументи проти озброєння України не витримують критики. Всі твердження проти передачі американської зброї базуються або на міфах, або на застарілих оцінках.
Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.
За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.