Росія, США та Китай збільшили активність на своїх ядерних полігонах, показують супутникові знімки, отримані CNN, тоді як напруженість у відносинах між трьома провідними ядерними державами досягла максимуму за останні десятиліття.
Мова про китайський полігон у західному регіоні Сіньцзян, російський на архіпелазі в Північному льодовитому океані та американський у пустелі Невада.
На супутникових знімках, зроблених за останні три-п'ять років, видно нові тунелі під горами, нові дороги і сховища, а також збільшений потік автотранспорту, що в'їжджає і виїжджає з цих об'єктів.
"Росія, Китай та США витратили багато часу, зусиль та грошей не лише на модернізацію своїх ядерних арсеналів, а й на підготовку до можливого проведення випробувань", — коментує полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон.
Минулого місяця генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш виступив із новим закликом до ключових країн ратифікувати міжнародний договір, який забороняє ядерні експерименти як у військових, так і мирних цілях.
"У всьому світі накопичено близько 13 тисяч одиниць ядерної зброї, країни працюють над підвищенням її точності, досяжності та руйнівної сили. Це рецепт знищення", — сказав Гутерріш.
Білорусь, яка відіграла значну роль у російському повномасштабному вторгненні в Україну, також отримала від Росії тактичну ядерну зброю, про що у серпні заявив президент Алєксандр Лукашенко. Він додав, що Мінськ готовий застосувати її у разі "іноземної агресії".