UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціпрас в Давосі нарахував три кризи в ЄС

За словами грецького прем'єра, його країна опинилася в епіцентрі двох з них.

Євросоюз переживає одразу три кризи, з якими йому не дуже вдається впоратися. Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас, додаючи, що його країна опинилася в центрі двох з них.

"Перша з них - економічна криза, з якою ми ще не впоралися. У свою чергу, вона створює проблему рівності у ЄС і політичні ризики, які супроводжуються зростанням популізму і популярності "правих радикальних партій" в Європі. На додачу ситуацію погіршує наплив біженців і теракти, які посилюють нестабільність", - пояснив Ціпрас.

Він додав, що Євросоюзу не дуже добре вдається дати собі раду в таких умовах, оскільки чіткої стратегії для вирішення усіх трьох проблем досі немає. Біженці дуже часто гинуть в морі, намагаючись дістатися до Європи, а контролювати море доводиться лише Греції і Туреччині, яким бракує сил і ресурсів.

"Нам доводиться інвестувати десятки мільйонів євро у військове обладнання і забезпечення прикордонників. До того ж, дуже складно обмінюватися інформацією між Грецією і Туреччиною. А з іншого боку інші країни будують паркани, щоб не впустити натовпи людей на свою територію Так, ми бачимо, що ЄС хоче щось робити разом. Але ми не бачимо стратегії, як взагалі вирішити кризу. Чи ми повинні працювати за принципом "кожен сам за себе", чи це наша спільна проблема? Це ж не лише грецька біда, труднощі переживають і Німеччина, і Нідерланди, і інші країни", - підкреслив Ціпрас.

Нагадаємо, що вчора у Давосі обговорили проблему біженців. Учасники дискусії зійшлися на думці, що наплив мігрантів актуалізував проблеми, які існують в ЄС. Віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель підкреслив необхідність зміцнення зовнішніх кордонів Європейського Союзу.

Згідно з доповіддю ООН, в 2015 році в Європу по морю прибуло більше мільйона біженців, а за прогнозами, до кінця поточного року їх кількість сягне 3 мільйонів.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".