США, ЄС, Велика Британія і Канада оголосили в понеділок про запровадження санкцій проти чиновників Китаю, через порушення прав людини в Сіньдзяні.
«Ми разом з Британією, Канадою і ЄС спільно виступаємо за притягнення до відповідальності тих, хто порушує права людини», - заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Державний департамент США вважає утиски прав уйгурів геноцидом.
«Не дивлячись на зростаючий міжнародний осуд, КНР продовжує проводити геноцид і злочини проти людства в Сіньдзяні. Сполучені Штати знову закликають КНР припинити репресії проти уйгурів, значна частина яких є мусульманами, а також членів інших етнічних і релігійних меншин в Сіньдзяні а також звільнити всіх довільно затриманих в таборах і місцях позбавлення волі», - йдеться в заяві Держдепартаменту.
Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб заявив, що Британія не ігнорувати порушення прав уйгурів. «Міжнародна спільнота не закривати очі на серйозні системні порушення основних свобод», - заявив Рааб.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 і 29 січня про санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ».
Влада КНР засудила "односторонні санкції» іноземних урядів проти китайських компаній і сподівається на захист прав інвесторів в Україні.
Чому Україна ввела санкції проти китайських компаній? Які можуть бути наслідки цього рішення? Як указ позначиться на підприємстві? Подробиці читайте в статті Володимира Кравченка «У Піднебесній хмари ходять похмуро...».