UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чорногорію офіційно запросили вступити в НАТО

Сторони назвали рішення "історичним".

НАТО і Чорногорія почали переговори про членство в альянсі

Країни-члени Північно-Атлантичного альянсу схвалили рішення почати переговори про вступ Чорногорії до НАТО, повідомив генсек альянсу Йенс Столтенберг.

"Міністри закордонних справ прийняли історичне рішення - почати процес переговорів про те, щоб Чорногорія стала 29-м членом нашого альянсу", - сказав він на засіданні Північноатлантичної ради у середу, 2 грудня.

У свою чергу міністр закордонних справ і європейської інтеграції Чорногорії Ігор Лукшич також назвав цей день історичним для своєї країни, зазначивши, що сьогодні Чорногорія і НАТО "відкривають нову главу для більш глибокої і тісному зв'язку в ролі союзників".

Перспективу приєднання Чорногорії до НАТО негативно сприйняли російські влади. У МЗС РФ раніше вже заявили про те, що будуть намагатися відговорити країну від вступу в альянс.

У свою чергу Столтенберг зазначив, що в питанні приєднання Чорногорії до альянсу не може бути й мови про втручання третіх сторін: "Рішення запросити Чорногорію стати повноправним членом НАТО не стосується Росії". "Якщо російське втручання до чогось призведе, так це до того, що з нашої сторони посилиться бажання запросити Чорногорію стати повноправним членом альянсу", - сказав генсек НАТО.

Рішення альянсу щодо Чорногорії підтверджує, що "двері НАТО відкриті" для прийому нових членів, заявив Столтенберг. "Боснія і Герцеговина, Грузія і Македонія також демонструють прогрес на шляху до членства в НАТО", - сказав він журналістам.

Читайте також: Куратор з питань Росії та України в Пентагоні йде у відставку - ЗМІ

Раніше видання Wall Street Journal писала, що НАТО коливається з членством Чорногоріїчерез страх перед Росією. "Це може розлютити Москву і підтвердити її уявлення про експансію Заходу. Але відмова може стати підтвердженням, що у Росії є право блокувати вступ країн в Альянс", - йдеться в статті.

У свою чергу Сполучені Штати в котре заявили про готовність підтримати членство Подгориці в НАТО за умови продовження реформ та зміцнення громадської підтримки вступу в Альянс.

У Росії практично немає шансів запобігти зближення Чорногорії з НАТО дипломатичними шляхами. Тому в хід можуть бути пущені "гібридні" або нетрадиційні методи підривної діяльності з метою розхитати ситуацію в Чорногорії зсередини, пише Олексій Коваль у статті для ZN.UA.

Детальніше про політику НАТО і РФ щодо Чорногорії читайте у статті "НАТО і Росія почали бій за Чорногорію" на DT.UA.