UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому США невигідно покидати Світову організацію торгівлі — Bloomberg

Критика на адресу СОТ з боку влади США дуже часто є недостатньо аргументованою.

Коли в середині 90-х років була створена Світова організація торгівлі, Сенат США активно підтримував її створення. Але зараз США та СОТ переживають конфлікт. Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп навіть заявляв про те, що членство в СОТ є невигідним для США, пише Bloomberg.

«Світова організація торгівлі просто використовувала США на власну користь», - сказав на одній з прес-конференцій Дональд Трамп.

Трамп погрожував залишити СОТ, якщо організація не надасть США більше свободи в сфері торгівлі.

Деякі представники Республіканської та Демократичної партії Сполучених Штатів також сходяться на думці, що США краще покинути Світову організацію торгівлі.

Однак критика на адресу організації з боку влади США дуже часто є недостатньо аргументованою.

Для прикладу, коментарі Трампа стосовно СОТ, швидше за все, відображають його «загальну ворожість до імпорту».

Президент Трамп розглядає імпорт як збитки американським доходам.

Також Трамп скаржився на те, що інші країни встановлюють вищі мита на американську продукцію, а відповідальною за такий стан справ, на думку Трампа, є СОТ.

Але різниця між торговельними тарифами США та інших країн часто перебільшена: середній тариф США приблизно такий же, як тарифи Канади чи країн Європейського Союзу.

Деякі урядовці США вважають, що Світова організація торгівлі занадто захищає іноземних інвесторів та шкодить торговельній стратегії Сполучених Штатів «Купуйте американське». Однак такі «звинувачення» є перебільшенням.  

На думку деяких представників влади Сполучених Штатів, США повинні вести переговори стосовно нових вигідних торговельних угод поза межами Світової організації торгівлі.

Американці мають почати будувати «нову мережу надійних союзників та партнерів, щоб протистояти китайському економічному імперіалізму». Загалом, це хороша ідея, але її реалізація не суперечить членству в СОТ.

Навпаки, співпраця з Світовою організацією торгівлі відкриває можливості до укладання багатьох торговельних угод.

Однак, СОТ також потребує деяких реформ. Зокрема, необхідно пришвидшити процес врегулювання торговельних суперечок та вдосконалити механізми правового захисту.

США також могли б більше використовувати механізми, які вже є в СОТ, наприклад, подаючи більше справ проти «китайських торговельних зловживань». Жоден з цих позитивних кроків не вимагає виходу США з організації, а зовсім навпаки, Сполученим Штатам було б вигідніше співпрацювати з СОТ, резюмує Bloomberg.

Читайте також: За президентства Трампа значно знизилася «глобальна популярність США» — Washington Post

Раніше повідомлялося, що Трамп «програв торгову війну» з Китаєм, чи зможе Байден це виправити?