UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому спецпрокурор у "російській справі" рекомендував залишити екс-радника Трампа на волі – CNN

Флінн раніше зізнався у лжесвідченні ФБР щодо контактів із колишнім послом РФ Сергієм Кисляком.

У вівторок спеціальний прокурор Роберт Мюллер подав в суд обвинувальний висновок у справі колишнього радника президента США Майкла Флінна. Висновок сформульовано так, що залишається багато простору для уяви, але те, що зрозуміло точно – Флінн надав Мюллер цінну внутрішню інформацію щодо численних кримінальних розслідувань, включаючи справу щодо російського втручання в американські президентські вибори 2016 року. Варто ставитися до висновку як до трейлера фільму: напевно невідомо, чого чекати, але ясно, що чогось хорошого. Підсумок: у Мюллера все ще є безліч козирів у рукаві, і коли він їх розкриє – це буде сенсаційно, пише колишній федеральний прокурор Елі Хоніг для телеканалу CNN.

У першій частині обвинувального акту Мюллер докладно викладає деталі злочинів Флінна, які спецпрокурор відносить до "серйозних". Найважливіше, це дача неправдивих свідчень агентам ФБР щодо його контактів з колишнім послом РФ Сергієм Кисляком щодо санкцій проти Росії. Незважаючи на серйозні злочини колишнього радника Трампа, Мюллер рекомендував суду винести мінімальний вирок. "Вирок, який не передбачає позбавлення волі, є доречним і виправданим". У висновку Мюллера міститься ця рекомендація головним чином через "істотну допомогу Флінна уряду".

У другій частині висновку спецпрокурор повідомив суду про те, що співпраця Флінна зі слідством було "істотним" і "особливо цінним". Він не називав конкретних деталей, але натякнув на те, в чому Флінн міг допомогти розслідуванню. По-перше, Мюллер сказав, що Флінн співпрацював зі слідством у "кількох розслідуваннях, що досі тривають". Флінн безсумнівно повідомив багато, оскільки відомо, що федеральні прокурори розмовляли з ним цілих 19 разів. Як висловився Мюллер, "ми не можемо скористатися деякими перевагами від співпраці з Флінном, оскільки розслідування, за яким він надав допомогу, все ще тривають". Переклад: на основі інформації Флінна комусь висунуть звинувачення, але ще не зараз.

Мюллер також залишив підказки про співпрацю Флінна у "російському справі". Стало відомо напевно, що у колишнього радника президента була інформація щодо російського втручання у вибори в США. Саме по собі примітно, що Флінн, який займав високопоставлену посаду в перші дні правління Трампа, надав спецпрокурору інформацію про змову між Росією і кампанією президента США. Мюллер сказав тільки, що "Флінн надав корисну інформацію", тому точно невідомо, що саме він розповів федеральному прокурору, але, ймовірно, зовсім небагато.

Спецпрокурор залишив наводку в останньому абзаці висновку, де зазначається, що "співпраця Флінна була особливо цінною, оскільки він надав інформацію з перших рук щодо ряду питань, які стосуються кількох розслідувань".

Ключова фраза в цьому абзаці – "з перших рук". Це означає, що Флінн був безпосереднім свідком подій, про які він розповів Мюллеру, а не другорядним свідком, які поширюють чутки.

Таким чином, в оприлюдненій версії обвинувального акту упущені багато деталей, які Мюллер розповів суду. Тим не менш, спецпрокурор повідомив достатньо, щоб зробити висновок, що до завершення його роботи ще далеко.

Нагадаємо, в 2017 році колишній радник Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн пішов на угоду зі слідством і визнав себе винним у дачі неправдивих свідчень агентам ФБР щодо його контактів з колишнім послом РФ Сергієм Кисляком. До інавгурації Трампа Флінн неодноразово спілкувався з послом РФ в США і обговорював питання зовнішньої політики із російською стороною як приватна особа, що є порушенням американського законодавства.