UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому людству буде важко повернутися до звичного життя після завершення пандемії — The Guardian

Життя без соціальної дистанції в багатьох викликає тривогу.

Без сумніву, 2020 рік був жахливим у багатьох відношеннях, особливо це стосується пандемії коронавірусу. Люди вже настільки звикли до карантинних обмежень, масок і соціальної дистанції, що повернення до звичного «допандемічного життя» може бути не таким вже й легким завданням, як здається на перший погляд, пише британська газета The Guardian.

На фоні новин про вакцини від COVID-19 у багатьох з’явилася прихована надія на те, що пандемія скоро може закінчитися. А це, своєю чергою має повернути людей до звичайного життя без масок і соціальної дистанції. Але людству буде важко знову звикати до колишнього життя. Щоб перейти з одного стану в інший, потрібне «внутрішнє тренування».

Новини про ефективність вакцини від коронавірусу викликали три основні думки: довгоочікуваний кінець пандемії нарешті видно на горизонті; кількість хворих зараз буде активно зростати, і багато людей загине; і, що найдивовижніше, з’явилися сумніви щодо того, чи готові люди повернутися до нормального життя після завершення пандемії.

Багато людей покладають великі сподівання на наступний рік, який може стати неминучим початком відновлення чогось на зразок нормального життя.

Є надзвичайно багато речей, яких людство чекає з нетерпінням: можливість вільно подорожувати, прості задоволення, такі як зустріч з друзями, без остраху, що за спиною слідує підступний коронавірус. Але під усім цим можна знайти страх та неясність.

Звісно, є різні люди, і кожен по-своєму переживає пандемічний період. Є ті, хто щоранку піднімаються з ліжка і весело занурюються у новий день. Є також такі - більшість, безумовно, - для яких будь-який список справ на день вимагає величезних зусиль.

Якщо на початку пандемії перехід на дистанційну роботу викликав паніку і навіть невдоволення, то зараз більшість людей, які працюють віддалено, вже звикнули до «домашньої ізоляції». Багато-хто вже не хоче знову переживати довготривалі поїздки в офіс та взаємодіяти з великою кількістю людей.

Зараз люди зіштовхнулися зі своєрідним внутрішнім конфліктом: бажання повернутися до свого колишнього життя, і навпаки, страх повертатися до звичного життя без соціальної дистанції.

Така соціальна дилема стосується проблеми десоціалізації. Зараз, навіть просто перегляд фільмів зі сценами в переповнених барах, де в натовпі ніхто не носить маски, викликає паніку. Для суспільства життя на фоні остраху, що небезпечна хвороба завжди поруч, сприяло загальному відчуттю вразливості.

Звісно, все це мине з часом. Приблизно через рік, якщо пощастить, людство повернеться до звичайного життя, але знадобиться час, щоб позбутися соціальної тривоги, резюмує газета.