UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому людям необхідно переглянути власне «ставлення» до соцмереж — The Guardian

Багато людей навіть не підозрює, що соцмережі змінюють спосіб мислення людства.

Чому новітні технології можуть бути небезпечними для світу? Коли люди уявляють, що новітні технології захоплюють суспільство, багато хто думає про Термінатора та куленепробивних роботів. Натомість, все набагато простіше. Людство вже впродовж тривалого часу «добровільно віддається в полон» технологій, а саме «в полон соціальних мереж», пише британська газета The Guardian.

Внаслідок того, що соціальні мережі стають невід’ємною частиною життя людства, з часом світ ризикує перетворитися на справжню «антиутопію».

Соціальні медіа-платформи змінюють спосіб мислення людей.

Надмірне захоплення новітніми технологіями та соцмережами негативно впливає на здатність людей самостійно критично мислити.

Соціальні мережі можуть негативно впливати на суспільство, демократичні процеси та на психічне здоров’я.

Люди зараз занадто сильно довіряють соцмережам.

Соціальні медіа-платформи працюють на основі бізнес-моделі, що базується на спостереженні та отриманні інформації про людський досвід. Ймовірно, така «бізнес-модель» створена не для людей, а для того, щоб «використовувати людей».

Третина дорослих американців та майже половина жителів США віком від 18 до 29 років кажуть, що вони "майже постійно" в режимі онлайн.

Але така залежність від соцмереж збільшує рівень «тривожності» та депресії, особливо серед молоді.

Соціальні медіа-платформи неабияк впливають на життя суспільства.

Для прикладу, алгоритми Facebook використовують схильність людського мозку до «суперечливості та поділу», саме тому рекомендації у Facebook пропонують різноманітний контент, щоб зацікавити користувачів та «змусити їх проводити більше часу онлайн».

Для прикладу, в Сполучених Штатах прихильники різних політичних партій мають абсолютно різне бачення майбутнього, громадяни США зараз більше схильні до «політичного розколу».

За останні шість років соціальні медіа лише посилили ці настрої. У 2019 році 77% республіканців та 72% демократів заявили, що виборці обох партій "не тільки не погоджуються щодо планів та політики, але й не можуть узгодити основні факти".

Складні алгоритми соцмереж апелюють до емоційної вразливості людей та використовують її.

Спостерігаючи за діяльністю людей в інтернеті, платформи соціальних медіа тепер можуть прогнозувати людські емоції та поведінку, що значною мірою використовується і рекламодавцями для отримання прибутку.

Проте, однією з найбільших проблем зараз є поширення дезінформації в соцмережах.

Facebook нещодавно оприлюднив низку оновлень для боротьби з політичною дезінформацією на фоні майбутніх президентських виборів у США, включаючи заборону на політичну рекламу за тиждень до виборів, але цих заходів може бути мало, і вони не стосуються фундаментальної проблеми «експлуатаційної моделі бізнесу соціальних медіа-платформ».

Соцмережі провокують виникнення «соціальної дилеми» - фундаментальної проблеми сучасного суспільства, яка лежить в основі багатьох інших суспільних конфліктів, для вирішення яких потрібні компроміси та спільне розуміння. Люди не повинні сліпо довіряти соціальним медіа-платформам, щоб не зазнати шкоди від «експлуатаційної бізнес-моделі технологій», резюмує газета.

Читайте також: Маск виявився на третьому місці серед найбагатших людей світу, обігнавши Цукерберга

Раніше повідомлялося, що Facebook видалив російську мережу ботів та сторінок.