Іран і Росія поглиблюють співпрацю в оборонній галузі, внаслідок якої обидві країни хочуть посилити свої військові можливості, заявив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі на брифінгу в четвер, 7 грудня.
Коментуючи зустріч у Москві президента Росії Володимира Путіна з президентом Ірану Ібрагімом Раїсі, Кірбі зазначив, що зміцнення оборонного партнерства між обома країнами спостерігається протягом багатьох останніх місяців.
Очевидним доказом цього Кірбі вважає те, що Іран надає Росії свої безпілотники та допомагає росіянам налагодити випуск цієї зброї на своїй території. Представник Білого дому нагадав, що цими безпілотники РФ атакує українців та українську інфраструктуру.
Він припускає, що, в свою чергу, Іран хоче отримати деякі сучасні російські військові засоби, як от винищувачі, ударні вертольоти, ракети, крилаті та/або балістичні.
«Я не можу сказати, що ми бачимо реальні докази пересування таких оборонних засобів», – каже Кірбі. – «Але між цими двома країнами очевидно поглиблюються відносини в оборонній галузі».
Відтак представник Ради з нацбезпеки США констатує, що така співпраця є загрозливою не лише для українців, а й для мешканців Близького Сходу. За його словами, сучасні можливості, які може отримати Іран, роблять його "дестабілізаційну діяльність ще більш тривожною".
Вчора, 7 грудня, у Москві Президент Росії Володимир Путін зустрівся з президентом Ірану Ебрагімом Раїсі. Офіційне російське агентство ТАСС, посилаючись на заяву Путіна, повідомило, що нині товарообіг РФ та Ірану сягнув майже $5 млрд, лише за минулий рік він зріс на 20%.
Раніше міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив, що Росія та Іран підписали декларацію щодо протидії західним санкціям.