UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через війну в Україні у Латвії повернуть обов'язкову військову службу

Загальна військова повинність у Латвії була скасована в 2007 році, але у нинішніх реаліях уряд вирішив її повернути.

Війна Росії проти України викликала занепокоєння у більшості сусідніх країн з обох боків. Однією з них стала Латвія, яка активно допомагає ЗСУ зброєю та зміцнює власний оборонний потенціал на тлі можливої загрози з боку РФ. Зокрема в балтійській країні вирішили повернути обов’язкову військову службу. Про це пише LSM.

За інформацією джерела, 6 вересня Кабінет міністрів Латвії схвалив відновлення обов'язкової військової служби для чоловіків віком від 18 до 27 років та добровільної служби для жінок того ж віку. 

Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс вже оголосив про майбутній призов на 2023 рік. Планується, що до служби у збройних силах буде залучено близько 1000 громадян. Перша хвиля призову відбудеться у січні, друга — у липні. Обов’язковою служба стане саме влітку. 

Зазначається, що призовники отримають можливість записуватися в армію або проходити службу у національній гвардії по 20 днів на рік протягом п'яти років. Їм також буде доступний курс командира взводу та альтернативна служба. Обов’язкова служба в латвійській армії триватиме рік, включно з місячною відпусткою. У вихідні (два дні на тиждень) солдати термінової служби зможуть перебувати вдома.

Читайте також: «Захід повинен припинити думати про те, щоб не засмутити Росію» — в Латвії закликають передати Україні літаки і танки

Нагадаємо, що загальна військова повинність у Латвії була скасована у 2007 році, але нові безпекові виклики, пов’язані з агресією Росії, змусили владу країни переглянути рішення.

Росія ретельно готувалася до війни та початку реалізації плану переформатування світу. Послідовно формувалися запаси «консерв», вербувалися агенти впливу в багатьох країнах. Коли бліцкриг в Україні провалився, «консерви» стали розкриватися на рівні як окремих персонажів, так і цілих держав. У яких країнах і яким чином Росія закріплює сьогодні свій вплив, читайте у статті Сергія Корсунського «Україна — лише частина великого плану. Що задумала Росія».