UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через слабкість Обами не варто чекати відступу Путіна – WSJ

Російська військова присутність в Сирії, швидше за все, стане новою поразкою Вашингтона.

70 років поспіль американські президенти не залежно від того, яку партію вони представляють, намагаються покласти край російському впливу на Близькому Сході. Гарі Трумен доклав зусиль до витіснення Червоної Армії з північного Ірану в 1946 році, Річард Ніксон підняв по тривозі ядерні сили, завадивши СРСР втрутитися і допомогти Єгипту і Сирії воювати проти Ізраїлю в 1973 році, і навіть Джим Картер пригрозив ввести війська в Перську затоку після радянського вторгнення в Іран в 1979 році.

Про це нагадує видання Wall Street Journal в редакційній статті, додаючи, що тепер адміністрація Барака Обами вагається, як відреагувати на рішення Володимира Путіна відправити бойові літаки в Сирію задля підтримки режиму Башара Асада.

Видання пише, що на сьогодні в Білому Домі звучать два заклики: протистояти Росії в Сирії і об'єднати сили з Росією у боротьбі проти "Ісламської держави". Вірогідно, друга ідея полягає в тому, щоб "перетворити гіркий лимон на лимонад", змирившись з військовим вторгненням Росії і разом виступити проти терористів.

"Це б було ще те видовище: американські F-18 летять слідом за російськими МІГами, щоб допомогти кривавому диктатору утриматися при владі. Як би дивно це не звучало, але уявити, що нинішній американський президент зробить хоч щось, що розізлить Росію чи Іран невдовзі після ядерної угоди, теж складно. Швидше за все, результатом буде ще одна політична капітуляція: ще кілька проповідей про те, що Росія опинилася в ізоляції і, можливо, кілька додаткових економічних санкцій", - йдеться в статті.

Видання пише, що стратегічного фіаско США в Сирії можна було б уникнути, якби Вашингтон втрутився в ситуацію кілька років тому. Тоді був вдалий момент, оскільки ніякої "Ісламської держави" ще не існувало, а в Сирії були лояльні до Заходу політичні сили.

"В наступного президента США є шанс зробити висновок із сирійських помилок нинішнього: у бездіяльності теж бувають гіркі наслідки, а слабкість може спровокувати. Тим часом не варто чекати від Путіна жодного відступу в його авантюрах: в Сирії, в Україні чи будь-де, де він може реалізувати свої амбіції завдяки слабкості Барака Обами", - йдеться в статті.

Раніше видання Washington Post писало, що Путін користується бездіяльністю США в Сирії. Нагадуючи обіцянки Обами про необхідність підтримати повстанців у Сирії, видання підкреслює, що насправді Білий дім нічого такого не зробив. Інакше, якби американська підтримка сирійської опозиції дійсно була, Москва навряд чи наважилася б відправляти армію в Сирію.

9 вересня стало відомо, що в Сирії приземлилися російські військові літаки. Мова йде про два військово-транспортні гіганти Ан-124 "Руслан" і пасажирський лайнер. Відзначається, що росіяни встановили модульне житло, розраховане на 100 осіб, а також портативну техніку для управління повітряним рухом.

Після інформаційного шуму та занепокоєння, висловленого із цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю та тренуванням військових, однак зазначив, що говорити про російську участь у воєнних операціях у Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму й Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?