UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через можливе повалення режиму Асада в Сирії Путін може втратити вплив на Середземномор’я – екскомандувач Сухопутних сил США

При цьому вплив у Чорному морі в РФ вже ослаб, а флот у Калінінграді теж під загрозою.

Зміна режиму сирійського диктатора Башара Асада чи втрата впливу в Алеппо загрожують базам РФ у Сирії та Тунісі, заявив колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Марк Гертлінг в ефірі CNN. Загалом за його словами, ситуація, яка зараз склалася на Близькому Сході, Північній Африці та в Чорному морі вказує на послаблення військово-морських сил Росії.

Гертлінг звернув увагу, що Путін вже дещо втратив свій вплив у Чорному морі через війну проти України. Водночас його військово-морські бази в Балтійському морі, також під загрозою.

«Тобто ви бачите, Путіна справді загнали в глухий кут. Всі ці бази є критично важливими для їхньої військової присутності на цих територіях. І зростання активності повстанців на півночі Сирії викликають посилене занепокоєння», – зазначив Гертлінг.

Читайте також: Росія евакуює кораблі з бази у Сирії: в ISW розповіли про зміни у стратегії Кремля

За його словами, Путін любить Сирію. Але ця любов викликана тим, що російський президент має військово-морську базу в Тартусі. Також в Сирії є військово-повітряна база РФ.

«Обидві ці бази дають йому доступ до Середземного моря. Коли ж він втратить це через можливе повалення Асада, він втратить свою силу впливати на Середземномор'я», – додав Гертлінг.

Він також розповів, що загалом росіяни стикаються з деякими загрозами на кількох фронтах. А основні союзники Путіна надають все менш допомоги.

«Вони самі мають проблеми, тож ми бачимо, якими б спокійними не були Путін і його речник, у них немає причин для того, щоб відчувати себе добре з приводу того, що відбувається», – підсумував Гертлінг.

Читайте також: Висока ймовірність перекидання сил та ресурсів: Мережко спрогнозував, чи може загострення у Сирії вплинути на концентрацію росіян на фронті

Стрімкий та приголомшливий наступ сирійських повстанців показав уразливість режиму Башара Асада. Виявилося, що без підтримки основних союзників сирійського диктатора — Росії, Хезболли та Ірану, уряд у Дамаску дотепер цілковито не в змозі контролювати ситуацію в країні. Москва вже пообіцяла Дамаску підтримку. Для України це рішення Кремля має особливе значення. Що більше військових ресурсів російська армія спалить у сирійській пустелі, то складніше їй буде продовжувати наступ в Україні з колишнім натиском. Та наскільки суттєво російська допомога Дамаску позначиться на театрі бойових дій в Україні? Про це у статті «Сирійський картковий будинок: чи втримається режим Асада?» пише член експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслав Ліхачов.