Через дефолт і тяжкі переговори з кредиторами Греція щодня втрачає близько 50 тисяч туристів, які збиралися цього літа приїхати відпочивати в країну.
Про це сьогодні пише The Times з посиланням на грецьку Асоціацію туристичного бізнесу. Зазвичай бронювання подорожей на грецькі острови зростають на 10% в розпал курортного сезону. Але минулого тижня вони обвалилися на 60%. Голова асоціації Hellenic Tourist Enterprises Андреас Андеадіс просить уряд пом'якшити контроль капіталу, щоб курорти могли провести закупки за кордоном, оскільки значна частина необхідних продуктів закінчиться вже наступного тижня, а також отримувати гроші за продані путівки.
В цей же час, внутрішній туризм в Греції фактично повністю зупинився. Греки відмовилися від подорожей цього літа і віддають перевагу проводити відпустку вдома з родичами. Останні дані також свідчать про те, що рівень скасування авіаквитків до Греції зріс зі звичного 1% до 7,2% за період з 27 червня до 1 липня. А минулого понеділка цей показник досяг свого піку – 22%.
Відомий грецький шеф-кухар Лефтеріс Лазароу заявив, що "туристам доведеться голодувати", якщо уряд не скасує контроль капіталу.
"Якщо готелі і курорти не зможуть поповнити свої запаси наступного тижня, тисячі туристів, які купили путівку on all-inclusive, будуть дуже розлючені і розчаровані. Тоді навіть не розраховуйте, що вони найближчим часом повернуться чи порадять відпочинок у Греції друзям", - сказав він.
Видання нагадує, що заробітки від туризму складають 20% національних доходів Греції. А 25% громадян країни працюють у туристичній сфері. Раніше видання The Economist писало, що туристи стали заручниками грецького дефолту. Уряд заморозив роботу усіх банків. Тому мандрівникам доводиться їхати в Грецію з повними кишенями євро. Але це водночас змушує їх непокоїтися через власну безпеку.
У свою чергу за останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.
Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму).
В самій країні тим часом збираються багатотисячні протести: підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них.