UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чехія закликала РФ припинити порушення прав людини в Криму

20 лютого 2014 року почалася збройна агресія РФ проти України.

Чехія закликає РФ припинити порушення прав людини в Криму, звільнити політичних в'язнів на півострові, дотримуватися норм міжнародного права і покласти край незаконній окупації території України, йдеться в офіційній заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) Чехії у зв'язку з 7-ми роковинами окупації Криму.

"В окупованому Криму порушуються основні права людини і громадянина. Відкриваються політично мотивовані судові процеси проти активістів демократії, цілеспрямовано обмежуються права кримських татар та інших національних меншин", - йдеться в заяві, передає Інтерфакс-Україна.

У МЗС зазначають, що мілітаризація Кримського півострова і обмеження вільного судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі грубо порушують міжнародне право і загрожують стабільності та безпеці в Європі.

Крім того, через військові дій РФ також відбувається "екологічне спустошення окупованих територій і всього регіону".

"Чеська Республіка, навіть з урахуванням свого історичного досвіду, не визнає анексію і разом з державами-членами ЄС та НАТО та іншими міжнародними партнерами рішуче засуджує її. Ми висловлюємо нашу беззастережну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів", - резюмують в чеському МЗС.

Читайте також: РФ перетворила АР Крим в потужну військову базу - Неїжпапа

Нагадаємо, 7 років тому 20 лютого 2014 року, почалася збройна агресія Російської Федерації проти України. Росія вторглася на територію України. В цей день в українському Криму почали прибувати російські військові підрозділи в рамках операції по захопленню півострова.

Незаконна спроба анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також подальше рішення збройного конфлікту на Донбасі стали етапами реалізації плану Росії, спрямованого на руйнування української державності.

За 7 років російської збройної агресії загинуло більше 13 000 чоловік, в тому числі понад 3 тисячі цивільних, десятки тисяч отримали поранення, близько півтора мільйона осіб вимушено стали внутрішньо переміщеними особами.

Раніше повідомлялося про те, що 52 країни схвалили Канадську резолюцію про довільні арешти. Документ стане ще додатковим інструментом тиску на РФ для звільнення українських політв'язнів.