Сім громадських організацій Чехії подали в суд на Комуністичної партії Чехії і Моравії - найбільшу і найвідомішу з декількох компартій країни, представлену в парламенті.
Такий крок чеських громадських організацій, серед яких Конфедерація політичних в'язнів, Платформа європейської пам'яті та сумління, Союз військових таборів примусових робіт і інші, викликаний нещодавньою заявою чеських комуністів, в якій вони проголосили, що визнають "революційні основи" подій лютого 1948 року в Чехословаччині, коли до влади в країні прийшли комуністи.
У позові до суду зазначається, що Комуністична партія цим своїм кроком "і надалі намагається виправдати не тільки злочини комуністів, які вони допустили стосовно своїх співгромадян в період диктатури в Чехословаччині, але і військові злочини і злочини проти людяності, які не мають терміну давності яких комуністи допустили в Радянському Союзі та в інших країнах комуністичної диктатури до падіння режиму".
На думку позивачів, лютнева заява комуністів свідчить також про те, що вони схвалюють і виправдовують заподіяну режимом геноцид.
Зі свого боку, чеська Компартія вважає реакцію чеських громадських організацій абсурдною. Зокрема, така думка заступника голови чеської Компартії Іржі Долейша.
25 лютого 1948 президент Чехословаччини Едуард Бенеш під тиском комуністів погодився на відставку 12 демократичних членів уряду і призначення нового комуністичного уряду на чолі з Готвальд.
Події лютого 1948 увійшли в історію як комуністичний путч, який розпочав у Чехословаччині період комуністичної диктатури. Кінець комуністичному режиму поклала в листопаді 1989 року демократична Оксамитова революція, очолювана Вацлавом Гавелом.
За влади комуністів у Чехословаччині було розстріляно 250 громадян, понад 200 тисяч осіб були ув'язнені, з них 4 тисячі 500 чехів і словаків загинули в таборах і тюрмах.
Наппомним, що в Україні остаточно заборонили Комуністичну партію. 16 грудня 2015 року Окружний адмінсуд міста Києва задовольнив позов Мін'юсту України в повному обсязі, заборонивши діяльність КПУ.