UA / RU
Підтримати ZN.ua

Час діалогу із Мадуро закінчився - спецпредставник США зі справ Венесуели

Дипломат майже слово в слово озвучив позицію віце-президента США Майка Пенси.

Спеціальний представник США зі справ Венесуели Елліот Абрамс заявив, що "час переговорів з президентом Мадуро підійшов до кінця", майже точно повторивши слова віце-президента США Майка Пенса, передає "Корреспондент".

"Час для діалогу з Мадуро давно минув", - заявив дипломат.

Негативну реакцію високопосадовця викликало проведення промадуріанськи налаштованими Уругваєм і Мексикою засідання контактної групи з питанния Венесуели, на якому пропонувалися життєздатні плани ліквідації у Венесуелі політичної кризи. Однак американський дипломат вкрай зневажливо відгукнувся про досягнуті групою результати, заявивши, що Мадуро буде лише "затягувати переговори" та "маніпулювати" ними.

Спецпредставник вимагає від інших країн замість витрачання часу на засідання контактних груп взяти приклад з США іта визнати легітимність "тимчасового президента" Венесуели, лідера опозиції Хуана Гуайдо.

"Ми (США - ред.) не зацікавлені у тому, щоб приєднатися до контактної групи", - резюмував Абрамс.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія та Словаччина.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".