UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бюджетна криза підвищила ризик терористичних атак у США

Вихід у неоплачувані відпустки тих співробітників держвідомств, чия робота полягає у захисті життя та власності жителів США, може призвести до трагічних наслідків.

Директор Агентства національної безпеки США Джеймс Клеппер і начальник штабу сухопутних військ Реймонд Одієрно заявили, що бюджетна криза і призупинення роботи держустанов країни, яке почалося 1 жовтня, вже завдає серйозної шкоди національній розвідці і армії. Конфлікт між республіканцями і демократами, які не змогли домовитися з питання розподілу бюджету, підвищує ризик терористичних атак, стверджують фахівці.

Вихід у неоплачувані відпустки тих співробітників, чия робота полягає у захисті життя та власності жителів США, може призвести до трагічних наслідків. Про це заявив під час виступу перед юридичним комітетом Сенату Джеймс Клеппер, додавши, що з подібною ситуацією зіткнувся вперше за 50 років роботи, цитує директора АНБ Russia Today.

Клеппер нагадав, що у відпустки без збереження утримання відправлено 70% співробітників американської розвідки, в тому числі 4 тисячі комп'ютерних фахівців. На думку сенатора Чарльза Греслі, це свідчить про те, що роботу більшості співробітників агентства вважають "незначною".

Коли кваліфіковані кадри стають непотрібними власній державі, їх легко можуть завербувати іноземні спецслужби, вважає директор АНБ. Він нагадує про те, що призупинення роботи розвідки впливає на весь глобальний потенціал США, підтримку дипломатії, військових і політиків.

Ситуацією обурений і начальник штабу сухопутних військ США, генерал армії Реймонд Одієрно. За його словами, через значне скорочення коштів військові не можуть виконувати щоденні операції, а також навчатися та їздити у відрядження. Одієрно повідомив, що йому самому довелося перенести поїздку до Європи, аби скоротити витрати.

Про скорочення витрат заявили і працівники закордонного закладу - постійного представництва США при Євросоюзі. Як повідомляє РІА "Новости", відповідне розпорядження дипломати отримали з Вашингтона: їм доведеться відмовитися від участі в конференціях, а також скоротити витрати на придбання офісних товарів і техніки. У той же час, інструкція Держдепу США залишає без змін консульську діяльність країни за кордоном.

Між тим, минула чергова зустріч президента США 3 і лідерів фракцій конгресу закінчилася безрезультатно. Їм так і не вдалося прийти до компромісу з питання бюджету, повідомляє Reuters.

Каменем спотикання, за словами лідера демократів у сенаті Гаррі Ріда, стала реформа охорони здоров'я, що просувається Обамою. Американський президент не захотів слухати доводи республіканців, які стверджують, що для прийняття бюджету необхідно відкласти або зовсім відмовитися від реалізації реформи. За його словами, закон про неї було прийнято ще три роки тому і обговоренню це не підлягає.

Обама зазначив, що республіканці через незгоду з ним з приводу реформи "готові "спалити будинок вщент". У той же час він сам демонструє не меншу завзятість, заявляючи, що у жодному разі не має наміру підтримувати їхню тактику. Представники обох партій побоюються, що це протистояння може розтягнутися на тижні. На думку аналітиків, час грає проти республіканців. Затягування кризи може обернутися для них суттєвою втратою голосів на майбутніх президентських виборах.

Нагадаємо, фінансування держустанов припинилося через те, що конгресмени не змогли узгодити бюджет на новий фінансовий рік, який почався 1 жовтня. Вперше за 17 років припинив роботу уряд країни.

В результаті припинення фінансування понад 800 тисяч працівників федеральних відомств вирушили у неоплачувані відпустки, а більше мільйона людей будуть виконувати свою роботу безкоштовно. Кожен новий день без погодженого законодавцями бюджету буде обходитися американській економіці в 300 мільйонів доларів, підрахували фахівці. !zn

Читайте також:

У США Ку-клукс-клану дозволили провести акцію протесту проти Обами

Через припинення фінансування розвідка США відправила у відпустку 70% працівників

Бюджетна криза у США призвела до закриття Статуї Свободи

Посольство США в Україні скорочує роботу