UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британський медіарегулятор Ofcom викрив Russia Today в обмані глядачів

Ofcom скасував телепрограму Truthseeker, в одному з випусків якої російський канал звинуватив українську армію в "етнічних чистках".

Британська медіакорпорація ВВС виграла судову справу проти російського телеканалу Russia Today (RT) за звинуваченням в організації одного з репортажів з Сирії.

Російський телеканал стверджував, що ВВС у своєму репортажі нібито інсценувала атаку з використанням хімічної зброї і піддала монтажу слова одного із співрозмовників.

У свою чергу, британська медіакорпорація поскаржилася регулятора Ofcom, підкресливши "неймовірно серйозні звинувачення, компрометуючі зобов'язання щодо точності та неупередженості ВВС".

Ofcom постановив, що елементи програми RT дійсно "вводять в оману". Також медиарегулятор звинуватив російський канал у "несправедливому ставленні до ВВС, не надавши медіакомпанії можливість відповісти на звинувачення до виходу програми в ефір.

Крім цього, Ofcom виявив ще в одному з випусків програми RT Truthseeker "серйозні порушення" принципів мовлення. У даному випуску під назвою "Геноцид на сході України" стверджувалося, що українська армія нібито навмисно обстрілює цивільне населення в Донбасі, вбиває і катує журналістів і розпинає немовлят.

Військовослужбовців України звинуватили в "етнічних чистках", їх порівнювали з нацистами під час Другої світової війни. Єдиною відповіддю на звинувачення, які були висловлені в Truthseeker, був титр "Київ стверджує, що не здійснює геноциду, і заперечує повідомлення про жертви", який демонструвався на екрані протягом шести секунд.

Як постановив Ofcom, цей випуск програми також є "незбалансованим і необ'єктивним". Медиарегулятор підкреслив, що глядачі чекали від програми російського погляду на розгляд складних глобальних подій, але RT порушив правило неупередженості у висвітленні суперечливих політичних тем. Внаслідок програму Truthseeker скасували, а всі попередні випуски вилучені з контенту сайту.

У відповідь на постанову Ofcom про те, що Russia Today в чотирьох випадках порушив зазначені принципи, головний редактор RT Маргарита Симоньян заявила, що "шокована і розчарована рішенням британського регулятора".

Тим часом, російська пропаганда непокоїть всю Європу. 2 вересня Євросоюз призначив керівника з протидії пропаганді РФ. Ним став дипломат Жиль Портман. Раніше він працював в Європейській службі зовнішніх дій (дипломатичному відомстві ЄС), МЗС Британії, був постійним представником Лондона в ЄС.

Раніше повідомлялося, що Нідерланди і Польща шукають фінансування на російськомовне ЗМІ без пропаганди. Метою проекту є забезпечення доступу російськомовних жителів Східної Європи до незалежної інформації. У березні 2015 року повідомлялося, що глави ЄС вирішили координовано боротися з російською пропагандою.

Між тим, оглядач Bloomberg вважає, що російська пропаганда за кордоном зазнала поразки.Проаналізувавши всі відповіді, експерти зробили висновок, що майже скрізь люди погано ставляться до Росії. При цьому жителі Європи не люблять її більше, ніж американці. Крім того, у Москви мало друзів на Близькому Сході і в Південній Америці.