UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британські військові проти виходу з ЄС – The Times

На їхню думку, у Лондона більше шансів впоратися із загрозами національній безпеці разом з Європою, ніж без неї.

Великобританія буде більш захищеною від "смертельних загроз для національної безпеки", якщо залишиться в ЄС. Так вважають колишні командувачі королівської армії, які висловили свої застереження у спеціальному листі.

Про це повідомляє The Times, додаючи, що під закликом до британців голосувати за членство в ЄС на референдумі підписалися 13 колишніх командирів збройних сил Великобританії, серед яких колишні командувачі Генерального штабу фельдмаршал лорд Едвін Брамолл, фельдмаршал лорд Чарльз Рональд Гутрі.

"Ми служили в багатьох куточках світу у майже кожному конфлікті з часів Другої світової війни. Ми мали за честь служити своїй країні і зіграли свою роль у тому, щоб Великобританія лишалася безпечною. І майбутній референдум нас тривожить лише в одному питанні: чи буде Британія більш безпечною без ЄС? І з огляду на ситуацію у світі сьогодні, відповідь для нас очевидна", - зазначили військові у своєму листі.

Вони нагадали, що Європа сьогодні стоїть перед "смертельними загрозами", які надходять з Близького Сходу від "Ісламської держави", а також "від відродження російського націоналізму і агресії".

"Британії доведеться боротися з цими викликами в складі ЄС чи ні. Але разом з Євросоюзом ми будемо сильнішими", - переконані військові.

Сьогодні також Financial Times писало, що наслідки виходу Британії з ЄС відчує кожен британець. Іноземні інвестори зіштовхнуться з обмеженнями, а британцям, які живуть в інших країнах ЄС, доведеться відкривати візи.

Тим часом, третина найбільших компаній Великої Британії виступили на підтримку членства країни в ЄС. Керівники компаній відзначають, що Євросоюз дозволив зменшити "тягар регулювання" бізнесу, а також посприяв укладення важливих міжнародних угод. Також Financial Times писало, що вихід з ЄС найменше потрібен банкам Великобританії. Виходу з ЄС постраждає лондонський "Сіті", оскільки зараз іноземні банки користуються його послугами в якості трампліну для загальноєвропейських операцій. Але без членства в об'єднанні головний британський діловий центр втратить цю роль. Іноземні банки, які працюють через "Сіті", вже зараз розглядають переміщення операцій у Франкфурт чи Дублін.

Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на ZN.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?.