Росія може бути причетна не лише до отруєння подвійного шпигуна, екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Російські розвідники також можуть бути причетні до двох інших "підозрілих" смертей на території Великої Британії, вважають детективи, які займаються розслідування справи Скрипалів.
"Співробітники відділу боротьби з тероризмом у Скотланд-Ярді (SO15), які розслідують отруєння подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, вважають, що співробітники ГРУ РФ приїжджали до Британії у той час, коли відбувалися "підозрілі" смерті", - пише видання The Sunday Times.
Зокрема, мова йде про 44-річного бізнесмена Олександра Перепеличного, який помер у 2012 році під час ранкової пробіжки біля свого будинку у передмісті Лондона. Він допомагав британським спецслужбам розслідувати російські фінансові потоки, пише "Українська правда".
За два роки після його смерті страхова компанія, в якій бізнесмен застрахував своє життя, ініціювала додаткове розслідування. У шлунку померлого від "інфаркту" виявили отруйну речовину, яка міститься в рідкісній китайській рослині Гельземіум (Gelsemium Elegans). Отруєння нею має симптоми, подібні до симптомів аритмії.
Інший випадок – це смерть Скотта Янга, бізнес-партнера опального російського олігарха Бориса Березовського. Бізнесмен випав із вікна своєї квартири в центрі Лондона. Справи у цих двох вбивствах переведуть в категорію "підозрілих", коли почнеться нове опитування свідків.
Раніше видання The Insider і група розслідувачів Bellingcat з'ясували справжні імена "Руслана Боширова" та "Олександра Петрова". Ними виявилися офіцер військової розвідки, Герой Росії Анатолій Чепіга ("Боширов") і військовий лікар ГУ (колишнє ГРУ) Генерального штабу ЗС РФ, імовірно, Герой Росії Олександр Мішкін ("Петров").
Окрім Великої Британії "Петров" і "Боширов" відвідували Швейцарію, Нідерланди (де були затримані) й низку інших країн, йдеться у розслідуванні Bellingcat. Ці та інші відомості, оприлюднені розслідувачами, підтверджують роботу "Олександра Петрова" і "Руслана Боширова" на ГРУ Росії.
5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані двох підозрюваних в отруєнні Скрипалів нервовопаралітичною речовиною "Новачок". Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей наголосила на тому, що підозрювані є співробітниками російської розвідки, а замах на Скрипалів було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.
5 березня в британському місті Солсбері із сильним отруєнням були шпиталізовані російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька Юлія. Отруєння Скрипалів набуло широкого розголосу, Росія традиційно відмовилася визнавати власну причетність до замаху, що призвело до масової висилки російських дипломатів з багатьох країн світу.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та висилку російських дипломатів після цього читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".