UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британська розвідка вивчає «лабораторну версію» походження коронавірусу – The Sunday Times

Спецслужби отримали нову інформацію стосовно хворих співробітників Вуханьского інституту вірусології.

Робота експертної місії Всесвітньої організації охорони здоров'я в китайському місті Вухань не дала чіткої відповіді на запитання про походження коронавірусу SARS-CoV-2. Після роботи в Китаї у експертів залишилися чотири версії походження вірусу.

Витік вірусу з розташованого в місті інституту вірусології експерти віднесли до малоймовірних причин виникнення пандемії. Штучне походження SARS-CoV-2 науковці заперечили майже на самому початку пандемії, наполягаючи на передачі від тварини до людини.

Водночас до «лабораторної версії» походження коронавірусу дедалі пильніше придивляються розвідки інших країн.

Так, розвідка Великої Британії звернула увагу на випадки захворювання на коронавірус серед співробітників лабораторії, пише The Sunday Times.

Розвідники отримали інформацію про те, що троє співробітників Вуханьского інститут вірусології захворіли на коронавірус у листопаді 2019 року, хоча офіційно спалах нового захворювання «датується» кінцем грудня. Хвороба мала тяжкий перебіг.

За даними видання, науковці хотіли привернути увагу до витоку вірусу з лабораторії, але влада заборонила їм розголошувати цю інформацію, пише «Українська правда».

Зараз британська розвідка розслідує версію щодо витоку вірусу з лабораторії. Офіційний Пекін заперечує витік як причину пандемії коронавірусу.

Читайте також: Китай різко відповів США через теорію про виток коронавіруса в лабораторіях Уханя

Нагадаємо, 3 травня неформальне об'єднання розвідок п'яти країн Five Eyes (США, Велика Британія, Австралія, Нова Зеландія, Канада) опублікувало доповідь щодо розслідування причин виникнення пандемії.

У доповіді особлива увага приділяється роботі групи доктора Ши Чженлі з Вуханьского інституту вірусології. У 2013 році вірусологи працювали з послідом кажанів роду підковоносів з китайської провінції Юньнань. З нього виділили близько 50 зразків вірусів, один з яких на 96% схожий з вірусом SARS-CoV-2.

У грудні 2019 Комісія охорони здоров'я провінції Хубей і Національна комісія охорони здоров'я Китаю зобов'язали лабораторії припинити дослідження нових видів вірусів, а зразки перевезти до інших лабораторії або знищити без публікації даних про нову інфекцію.