UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британський АПЧ декілька днів грав у "кішки-мишки" з ВМФ РФ біля берегів Сирії - ЗМІ

Підводний Човен Royal Navy був змушений кілька днів ховатися від російських кораблів, літаків і субмарин, які відкрили на неї "лови".

Британська субмарина класу Astute з ракетами на борту в Середземному морі була заблокована російським військовим флотом під час удару по Сирії, інцидент стався під час ракетного удару, пише The Sunday Times з посиланням на джерела у військових колах.

Британський підводний човен провів кілька днів, намагаючись уникнути виявлення. На нього "полювали" два російських фрегата і літак, повідомляє видання. Британській субмарині довелося постійно змінювати своє місце розташування, оскільки її переслідували також "втікачі" з російської бази у сирійському Тартусі - підводні човни класу "Кіло".

Західні військово-морські експерти називають підводні човни проекту 636/877 "Варшав'янка" ("Kilo" по класифікації НАТО) "чорними дірами", так як підводні човни цього класу дуже малошумні, і їх неймовірно важко виявити. Крім того, "Кіло" мають на борту самонавідні торпеди і протикорабельні ракети, через що отримали в НАТО прізвисько "hunter-killer".

Допомогу британській субмарині надавав американський літак Boeing P-8 Poseidon, який відстежував російські кораблі і літаки.

Британський підводний човен класу Astute має обмежену військову міць - він може нести на своєму борту не більше 20 крилатих ракет "Томагавк". Для порівняння, деякі американські субмарини здатні нести 154 ракети.

Однак, фахівець британського Інституту стратегічних досліджень Нік Чайлдс зазначив, що командирів підводних човнів у Великобританії навчають випускати одночасно незначну кількість ракет, щоб їх не встиг засікти потенційний противник.

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн - США, Франції і Великої Британії - виступили із заявою про початок військової операції у Сирії. Удари вирішили наносити по об'єктах, які підозрюють у причетності до виготовлення хімічної зброї.

За годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, проте в Пентагоні не виключають їх повторення. Росію про початок атаки на не попереджали.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість з яких жінки та діти.

Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведені непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.

Рада безпеки ООН зібралася на екстрене засідання після удару США та союзників по Сирії у відповідь на хіматаку в Думі. Росія внесла проект резолюції щодо ситуації в Сирії, який засуджує удари західних країн, однак він не був прийнятий.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте у матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".