UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія після референдуму може й не вийти з ЄС – The Independent

Видання звертає увагу на те, що процедура не проста, а чітких часових рамок для виходу не існує.

Великобританія після референдуму про вихід з ЄС ще кілька років буде членом організації або й зовсім може не починати процедуру виходу.

Про це повідомляє видання The Independent, звертаючи увагу на те, що процедура виходу країни з об'єднання регламентована статтею 50 Лісабонської угоди, яку Великобританія ратифікувала в 2007 році. Згідно з її умовами, Лондон, перш за все, повинен почати процес виходу з формального повідомлення Брюсселю про намір застосувати цю статтю 50. Однак в угоді не сказано, в межах якого терміну країна повинна зробити це.

Британські євроскептики наполягають на тому, щоб зробити це "негайно". Однак Лондон взагалі може не починати процес виходу після референдуму.

Крім того, прем'єр-міністр Девід Кемерон ускладнив процес, заявивши про свою відставку. А отже з початком процесу виходу з ЄС доведеться зачекати до обрання нового уряду. Потім новий уряд повинен буде почати переговори з кожною із 27 країн союзу про укладання окремих угод про торгівлю. В цей же час, ЄС буде докладати зусиль, щоб інші країни-учасниці не захотіли піти британським шляхом.

Експерти припускають, що цей процес може затягнутися на два роки, а то й довше. І весь цей час Британія буде залишатися членом ЄС, хоч і не матиме права брати участь в ухваленні рішень. Але всі торговельні і політичні угоди будуть розповсюджуватися на неї впродовж двох років з моменту оповіщення Брюсселя про намір відмовитися від членства. При цьому сторони мають право продовжити цей період за домовленістю.

Тим часом, видання The Economist писало, що Британія сама завдала собі безглуздий удар. Британію може охопити глибока рецесія. А менш стійка економіка означатиме, що робочих місць стане менше, суми податків скоротяться, а жорсткі заходи економії з'являться.

Читайте також: Результати голосування по Brexit висміяли в карикатурах і фотожабах

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".