UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія вимагає від ООН надати інформацію щодо розслідування хіматаки в Сирії

Постійний представник Великобританії при ООН попросила це зробити протягом 24 годин

Постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс просить секретаріат ООН протягом 24 годин проінформувати членів Ради Безпеки про ситуацію щодо розслідування хімічної атаки в сирійському місті Дума, інформує УНН.

Її, зокрема, цікавить чи був факт недопуску членів Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) до місця інциденту та з якої причини.

"Я думаю, буде дуже корисно провести для Ради або брифінг, або надати коротке зведення про те, на якій стадії зараз перебуває місія Організації із заборони хімічної зброї і Департаменту з питань безпеки ООН та які їхні подальші плани, а також чи були які-небудь затримки в доступі до Думи, і пояснити, що викликало цю затримку. Якби це можна було б зробити протягом наступних 24 годин, я була б дуже вдячна", - сказала дипломат, адресувавши своє прохання секретаріату ООН.

Раніше в МЗС Франції заявили, що експерти ОЗХЗ досі не портрапили в Думу, яку контролюють збройні сили Росії і Сирії. Там вважають, що до прибуття місії докази застосування хімзброї в місті можуть зникнути.

Тим часом російські військові заявили, що знайшли в сирійському місті Дума хімічну лабораторію і склад хімікатів, які нібито належать повстанцям.

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн - США, Франції і Великої Британії - виступили із заявою про початок військової операції в Сирії. Удари вирішили завдавати по об'єктах, які підозрюють в причетності до виготовлення хімічної зброї.

Приблизно через годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, однак в Пентагоні не відкидають можливість їхнього повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість із яких жінки та діти.

Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведено непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте в матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".