UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія та союзники будуть боротися проти загроз від розвідки Росії – Мей

Глава уряду Британії рішуче налаштована боротися проти дій російської розвідки в королівстві і за його межами.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила про те, що Сполучене Королівство та його союзники розгорнуть весь спектр сил національної безпеки для боротьби з Головним розвідувальним управлінням Росії. Таку заяву Мей зробила на екстренному засіданні парламенту Британії після того, як поліція Лондона опублікувала дані розслідування отруєння нервовопаралітичною речовиною "Новачок" колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері на початку березня.

"Разом з нашими союзниками ми розгорнемо весь спектр інструментів з усього нашого апарату Національної безпеки, щоб протистояти загрозі, яку представляє ГРУ", - сказала Мей.

Перед цим вона підкреслила, що зробили спробу вбивства Скрипалів є співробітниками ГРУ РФ, а саме замах майже напевно було схвалено за межами ГРУ - на вищому рівні Російської держави.

5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані про двох підозрюваних в отруєнні нервовопаралітичним речовиною "Новачок" Скрипалів. Поліцейські підозрюють росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова. Підозрювані, ймовірно, переміщувалися під псевдонімами, а Петров і Боширов не є їхніми справжніми іменами. Правоохоронці Британії вже об'єднали інциденти в Солсбері і Еймсбері в одне розслідування.

У свою чергу спікер Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова очікувано повідомила про те, що "імена підозрюваних росіян нічого не кажуть" зовнішньополітичному відомству РФ.

Зазначимо, державний департамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини.

Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.

За даними слідства, проти Скрипалів була використана нервовопаралітична речовина "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни прийняв рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію та в знак солідарності вислали російських дипломатів. На батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництвз різних куточків планети.

В кінці березня покращився стан Юлії Скрипаль, а 6 квітня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов з критичного стану.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал з висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".