UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія розширить присутність в Арктиці для захисту НАТО від Росії

Британські військові вже почали розгортання своїх сил в Арктиці.

Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон оголосив про розширення військової присутності королівства в Арктичному регіоні. Мета такого кроку - захистити північний фланг НАТО від Росії, передає The Telegraph. За словами глави оборонного відомства, британські військові вже почали розгортання своїх сил в Арктиці.

Виступаючи перед британськими морськими піхотинцями на новій базі Бардуфосс на півночі Норвегії, Вільямсон сказав, що захід є умовою десятирічної програми з нарощування військової присутності в арктичному регіоні.

Кількість британських військовослужбовців в рамках програми в найближчому майбутньому збільшиться до бригади. Програма також включає навчання британськими військовими фахівцями норвезьких колег.

"Будь то відточування наших навичок в умовах мінусових температур, навчання давніх союзників, таких як Норвегія, або спостереження за підводними погрозами з допомогою нашого літака Посейдон - ми будемо залишатися пильними до нових викликів", - сказав міністр.

Візит до Арктичного регіону триває на тлі критики Вільямсона за загрози Китаю, внаслідок яких КНР скасував торгові переговори з Британією щодо угоди після Brexit. Міністр оборони Британії пригрозив розмістити військовий корабель в Тихому океані.

Вільямсон неодноразово заявляв про те, що Сполучене Королівство після виходу з ЄС має "посилити свою глобальну присутність, підвищити смертоносність зброї і збільшити свою вагу". Він підкреслив, що РФ повинна "поплатитися" за незаконну анексію Криму, втручання в американські президентські вибори і використання хімічної зброї в британському Солсбері. Не наводячи конкретних прикладів, він попередив, що вартість невтручання часто "неприпустимо висока", і сказав, що західні держави не можуть ігнорувати нужденних.

Раніше Росія пообіцяла відповісти на будівництво в Норвегії порту для атомних субмарин. У МЗС РФ звинуватили Норвегію в тому, що та "проводить курс на ескалацію напруженості". У січні міністр оборони Норвегії Франк Бакке-Йенсен заявив, що "дії Росії вказують на можливість військового конфлікту в Європі".