UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія направила до Сирії розвідувальний літак і закрила повітряний простір над авіабазою на Кіпрі

Район авіабази Акротірі на місяць оголосили небезпечним для польотів цивільної авіації.

Британський літак повітряної розвідки та управління нанесенням ударів Raytheon Sentinel R. 1 у четвер, 12 квітня, вилетів з авіабази Уоддінгтон, взявши курс на Східне Середземномор'я до берегів Сирії, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на моніторингові дані західних авіаційних ресурсів.

За їхніми відомостями, о 18:00 за київським часом літак з бортовим номером ZJ690 був зафіксований на схід від грецького острова Крит. Поки не встановлено, летів він на виконання завдання поблизу Сирії або ж просто здійснював переліт на британську авіабазу в Акротірі на південному узбережжі Кіпру.

Крім того, Британія закрила повітряний простір над авіабазою до 12 травня. Район поблизу Акротірі оголошено небезпечним для польотів цивільної авіації. Авіаперевізникам не рекомендується здійснювати польоти в зоні повітряного простору від поверхні моря до ешелону FL300, або 9 тисяч 150 метрів.

Раніше в четвер президент США Дональд Трамп пообіцяв прийняти рішення щодо Сирії "досить скоро". У разі проведення військової операції в ній можуть взяти участь ВПС Франції та Британії.

Очільники урядів Італії та Німеччини заявили, що їхні держави не братимуть безпосередньої участі у військовій операції проти Асада.

Нагадаємо, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів. Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила використання хімзброї військами Асада: у більш ніж 500 постраждалих виявили симптоми.

Росія заблокувала запропонований США проект резолюції Радбезу ООН про негайне гуманітарному доступі до району поразки. Однак, постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі повідомила, що Вашингтон прийме відповідні заходи у зв'язку з хімічної атакою в сирійському місті Дума незалежно від рішення Ради Безпеки ООН.

Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію й особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.

Пізніше Трамп пообіцяв прийняти рішення про дії у відповідь протягом найближчих 48 годин.

США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Радбезу в зв'язку з хіматакою в Думі.

Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Хімічна атака в Сирії: хроніка подій".