UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія і Польща повинні разом добиватися збереження тиску на Кремль – The Times

Видання пише, що ЄС досі не дав достойну відповідь на авантюризм Росії і, схоже, хоче пробачити її за скоєне.

Дипломатія – це мистецтво так нічого і не сказати, особливо коли говориш. Впродовж останніх місяців випадків демонстрації вправності в цьому мистецтві було багато після того, як 3 вирішила стати на шлях виходу з ЄС. Усі сторони обережно захищають свої позиції для переговорів у майбутньому.

Про це в редакційній статті пише The Times, додаючи, що нещодавній візит прем'єр-міністра Польщі Беати Шидло в Лондон "став полегшенням". Чіткість англо-польських відносин, на думку видання, повинна стати зразком для всіх країн ЄС. Ще до зустрічі з польським прем'єром британський уряд запевнив, що не збирається тримати у заручниках 700 тисяч поляків, які легально працюють у Великій Британії. Звісно, переговори про нові відносини з ЄС ще попереду, однак Тереза Мей і її уряд чітко заявили: поляки можуть розраховувати на те, що Лондон і Брюссель домовляться про захист британців, які працюють за кордоном, і громадян ЄС, які живуть на британській території.

Видання додає, що була навіть більша чіткість у відповіді на загрози європейським країнам, які створює бажання президента Росії Володимира Путіна випробувати західну оборону, а також його військовий авантюризм і готовність вести інформаційну війну, щоб розділити ЄС.

"Факт в тому, що Європа не хоче визнати рівень загрози, яка надходить з Кремля", - йдеться в статті.

Польський лідер сказала, що Лондон і Варшава мають довготривалу роль пристосувати НАТО для забезпечення потреб у захисті Центральної і Східної Європи від російських амбіцій впливати на регіон. Це очевидно, адже Москва розмістила ракетні комплекти "Іскандер" посеред Європи в Калінінградській області.

"Навіть після того, як Росія знищила консенсус, який діяв після Холодної війни, анексувавши Крим і розв'язавши війну на Сході України в 2014 році, ЄС не дав достойної відповіді. Санкції були запроваджені лише після тривалих дебатів. Іспанію довелося насварити, щоб вона не заправляла російські бойові кораблі, які прямували в Сирію. Франція приймає у себе російських міністрів, проти яких запроваджені санкції. Бажання забути і пробачити вчинки режиму Путіна стають очевидними", - пише видання, нагадуючи, що навіть рішення щодо боротьби з пропагандою Європейський парламент ухвалив з підтримкою лише трьох з 58 депутатів від Франції і восьми від з 69 від Італії.

Тим часом, політичний ландшафт Європи дуже швидко змінюється. Націоналістка Марін Ле Пен, яку підтримує фінансово Москва, претендує на посаду президента Франції. Її суперником став "голеніст" Франсуа Фійон, який вважає, що до Росії треба прислухатися. Ліво-центристу Маттео Ренці в Італії не подобаються антиросійські санкції. А тим часом, в США переміг на виборах мільярдер Дональд Трамп, який переконаний, що зможе успішно працювати з Путіним, якого вважає сильним лідером.

"Британія, Польща і країни Балтії починають здаватися ізольованими у своєму бажанні виступити проти Кремля. І це додає причин, чому країнам-однодумцям потрібно знайти спосіб, щоб працювати разом над обороною Європи", - йдеться в статті.

Раніше посол Джудіт Гоф запевнила, що Велика Британія не змінить своєї підтримки України через Brexit. Зокрема вона нагадала, що один з перших закордонних візитів нового глави британського МЗС Бориса Джонсона "був дуже чітким у вираженні підтримки Сполученого Королівства Україні та за продовження нашої підтримки України".

Нагадаємо, в березні Великобританія підписала новий оборонний договір з Україною, яким допоможе їй у підготовці і навчанні українських військовослужбовців, головним чином для протистояння Росії.

Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон заявив, що нова угода є сигналом Великобританії про те, що вона буде "стояти твердо на стороні України, східної європейської нації, яка захищає свій суверенітет.