Велика Британія хоче закликати до комплексної стратегії боротьби проти російської дезінфорації, а також ініціювати перегляд традиційного дипломатичного діалогу з Росією. Для цього вона збирається скористатися чотирма великими самітами цього року: G7, G20, НАТО і ЄС. Лондон сподівається поглибити союз проти Росії, який був сформований на Заході у відповідь на отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля і його доньки у Солсбері, пише The Guardian.
"Міністр закордонних справ вважає відповідь російську відповідь на Думу і Солсбері поворотним моментом і гадає, що міжнародна спільнота повинна робити більше", - цитує видання неназваного британського урядовця.
"Сфери, в яких Британія буде рухатися - це протидія російській дезінформації і пошук механізму для притягнення до відповідальності за використання хімічної зброї", - додав співрозмовник видання.
Екс-чиновники британського МЗС визнають, що раніше дипломатичне мислення Лондона не відзначалося бажанням притягнути Москву до відповідальності. Але після отруєння Скрипаля ця позиція почала змінюватися. В братинському парламенті з'явився міжпартійний союз, який більше не оцінює російську корупцію суто через призму фінансів. Тепер парламентарі вбачають у ній загрозу безпеці і зовнішній політиці. Вони готові піти на нові санкції навіть попри те, що це може завдати короткострокових збитків Великій Британії.
Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте у матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".