На замовлення уряду Великої Британії англо-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca почала виробництво 30 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу COVID-19, розповів міністр охорони здоров'я Сполученого королівства Метт Хенкок.
"Ми вже уклали з AstraZeneca контракт на 30 млн доз, і вони вже приступають до виробництва цих доз, ще до її схвалення", - заявив Хенкок в ефірі британської радіостанції LBC.
Як тільки вакцину затвердять, "що ще поки не точно", Британія "буде готова" вивести вакцину на ринок, розповів міністр.
"В кращому разі це станеться цього року. Я думаю, що, швидше за все, на початку наступного року - в перші кілька місяців наступного року", - додав глава британського міністерства охорони здоров'я.
Британія також купила серію вакцин та інших міжнародних виробників ще "до отримання схвалення" на їх використання.
AstraZeneca займалася розробкою вакцини спільно з Оксфордським університетом. Її використання ще не отримало схвалення. На цей час все ще проводять клінічні випробування цієї вакцини в Великій Британії, Бразилії та Південній Африці.
Директор оксфордської групи з розробки вакцини Ендрю Поллард заявив, що "цілком можливо", що даних клінічних випробувань вакцини буде досить для того, щоб представити їх регулюючим органам в цьому році.
У серпні AstraZeneca також почала клінічні випробування препарату для профілактики та лікування коронавірусу COVID-19. У випробуваннях препарату беруть участь близько 50 волонтерів у Британії у віці від 18 до 55 років.
Україна веде переговори про можливість закупівлі вакцини проти COVID-19 з компаніями AstraZeneca і китайським виробником вакцин, крім цього Україна розраховує на 8 млн доз вакцин в рамках глобальної ініціативи COVAX.
27 серпня, Європейська комісія підписала перший договір на закупівлю 300 мільйонів доз вакцини від коронавірусу. Договір був підписаний з розробником AstraZeneca.
Підписана угода передбачає закупівлю для всіх країн-членів Євросоюзу 300 млн доз вакцини, з можливістю закупівлі додаткових 100 млн доз.
Нагадаємо, вакцина проти COVID-19 для масового використання з'явиться в Україні в березні наступного року, заявив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко 1 вересня.
За його словами, березень 2021 - це оптимістичний варіант появи вакцини.
Раніше ZN.UA писало, що без стійких інституцій і чіткої системи управління будь-яка стратегія і гроші на боротьбу з коронавірусів перетворюються в нуль. Детальніше в матеріалі "СOVID-19. Уроки першої хвилі".