UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія ввела нові санкції проти режиму Лукашенка: росіянин Гуцерієв – у списку

Британські санкції поширюються на калійний, нафтопереробний і банківський сектори економіки Білорусі.

Велика Британія розширила санкції проти режиму Олександра Лукашенка. У санкційні списки потрапили особи, які підтримують диктаторський режим, компанії і окремі сектори білоруської економіки, йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті британського уряду 9 серпня.

«Режим Лукашенка руйнує демократію і порушує права людини в Білорусі. Ці санкції демонструють, що Велика Британія не сприймає дії Лукашенко після сфальсифікованих виборів. Продукція державних підприємств Лукашенка не  продаватимеьься у Великій Британії, а наші авіакомпанії не прийматмуть його парк розкішних літаків », - заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Домінік Рааб.

Новий пакет британських санкцій включає:

Персональні санкції введені проти білоруського диктатора, його сина Віктора, голови Адміністрації президента РБ Ігоря Сергієнка, голови КДБ Івана Тертеля, міністра оборони Віктора Хреніна, міністра внутрішніх справ Івана Кубракова і речниці Лукашенка Наталії Ейсмонт. До санкційного списку потрапив і Михайло Гуцерієв - російський бізнесмен, який мешкає в Лондоні. Він є найбільшим приватним інвестором в економіку Білорусі й активно підтримує диктаторський режим. За даними NEXTA, Гуцерієв подарував Лукашенку резиденцію «Красносільське» в якості подяки за "кришування" його тіньових схем.

Читайте також: "На вилах винесли б Зеленського": Лукашенко впевнений, що з Путіним міг би "поставити Україну на коліна"

Також нові санкції проти режиму Лукашенка запровадили США і Канада. У червні санкції розширив Євросоюз, включивши вдо санкційного списку 8 юридичних та 78 фізичних осіб, зокрема членів сім'ї диктатора, міністрів, суддів, армійське командування та інших силовиків.

У серпні минулого року в Білорусі спалахнули протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ятеро протестувальників загинули. Десятки людей зникли безвісти.

Сім європейських держав, включаючи Україну, приєдналися до санкцій, які Європейський Союз ввів проти чиновників режиму Лукашенка. Крім України, санкції підтримали країни-кандидати в члени ЄС. Власні санкції вели США, Канада і Велика Британія.

Угон літака Ryanair з журналістом Романом Протасевичем на борту і продовження політичних репресій, інцидент з легкоатлеткою Христиною Тимановською на Олімпіаді в Токіо стали підставами для нових санкцій.

У відповідь Лукашенко почав використовувати нелегальних мігрантів в якості інструменту контрсанкцій. Детальніше - в статті Олексія Коваля «Лукашенко погрожує Європі нелегальними мігрантами» для читачів ZN.UA.