UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія використовує проти Росії і Китаю «фінансову армію» – FT

Аналітики шукають уразливості в економіці супротивників і використовують їх.

Велика Британія створила при Міністерстві оборони секретний підрозділ для протидії Росії і Китаю. Серед завдань – послаблення супротивника через обмеження доступу до грошей, пише Financial Times з посиланням на власні джерела.

Попри те, що підрозділ було створено шість років тому, його фахівці дуже затребувані саме зараз. Кістяк підрозділу - колишні фінансисти, банкіри та інші експерти, які мають досвід роботи з сировинними ринками та міжнародними грошовими потоками.

Підрозділ використовувався, зокрема, для відстеження фінансової діяльності ІДІЛ в Іраку та Сирії. Водночас розміри й оперативні повноваження цієї структури не розголошуються.

«Зараз фахівці підрозділу користуються великим попитом, оскільки такі противники, як Росія і Китай використовують «сіру зону» між миром і війною, націлюючи кіберзброю на національну інфраструктуру і роблячи комерційні інвестиції у чутливі зарубіжні галузі», - пише FT і зазначає, що їх просили не розголошувати розміри підрозділу і його оперативні повноваження.

Фахівці підрозділу шукають критично важливі елементи в бізнес-моделі своїх супротивників і знищують, максимально ускладнюючи заміну, пише «УНІАН».

«Чи то ліванська «Хезболла», оточення Путіна, іранський «Корпус вартових революції» або навіть Народно-визвольна армія Китаю – всі ці організації є міні-державами з власною економікою. Навіщо допускати їх на поле бою, якщо ви можете позбавити їх ресурсів перш, ніж вони туди дістануться?», - пояснює колишній куратор спецпідрозділу, маршал авіації Едвард Стрінгер.

Співрозмовники видання погодилися навести приклад однієї з місій агентів. Так, фахівці надаватимуть консультативну допомогу ЗС Великої Британії щодо впливу обвалу ліванської валюти на безпеку після торішнього вибуху в порту Бейрута або придушення маріонеткових сил, таких як пов'язана з Кремлем ПВК «Вагнера», найманці якої зараз намагаються отримати контроль над рідкісними корисними копалинами в Африці.

Читайте також: Росія та Китай знову зробили модними «військові ігри» — Bloomberg

Сполучені Штати уклали новий безпековий союз із Великою Британією та Австралією. Про створення нового партнерства було оголошено 15 вересня під час онлайнконференції лідерів трьох країн.

Ініціатива спрямована на обмін інформацією та розробку інструментів в таких сферах як кібербезпека, застосування систем штучного інтелекту в сфері безпеки, дії в Світовому океані.

Чому скромне на перший погляд починання привернуло до себе пильну увагу в усьому світі, читайте в статті Віктора Константинова «Три лицарі проти китайського дракона» у ZN.UA.