UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія викликала посла Китаю після затримання підозрюваних у шпигунстві 

Посольство Китаю розкритикувало Британію за "фабрикацію звинувачень".

Міністерство закордонних справ Великої Британії у вівторок, 14 травня, викликало посла Китаю, аби заявити, що шпигунство й кібератаки неприйнятні на території Сполученого Королівства, після того, як трьом чоловікам були пред'явлені звинувачення у шпигунстві на користь Гонконгу. Про це повідомляє Reuters

Читайте також: Путін під час поїздки до Китаю обговорить з китайським лідером шляхи подолання санкцій США — FT

Британський міністр закордонних справ Девід Кемерон доручив своїм чиновникам викликати посла Китаю Чжен Цзегуана, щоб засудити підтримувані Китаєм дії.

“Міністерство закордонних справ чітко заявило, що нещодавня модель поведінки Китаю проти Великої Британії, включаючи кібератаки, повідомлення про шпигунські зв'язки і виплату винагород, є неприйнятною”, - йдеться в заяві.

Посол був викликаний після того, як у понеділок, 13 травня, троє чоловіків постали перед лондонським судом за звинуваченням у наданні допомоги службі зовнішньої розвідки Гонконгу. Згідно зі звинуваченнями, троє чоловіків погодилися здійснювати збір інформації та стеження в Британії.

Посольство Китаю розкритикувало Британію за "фабрикацію звинувачень" і заявило, що Лондон не має права втручатися у справи Гонконгу.

Гонконг перебував під британським правлінням протягом 156 років, поки не перейшов під суверенітет Китаю в 1997 році.

Читайте також: Європейські лідери повинні зайняти більш жорстку позицію щодо США та Китаю — FT

У США і по всій Європі зростає занепокоєння щодо кібер- і шпигунської діяльності Китаю. Нещодавно британські ЗМІ, посилаючись на урядові джерела, повідомляли, що Пекін, ймовірно, стояв за кібератакою на систему нарахування заробітної плати, яку використовує Міноборони Британії. Хакери отримали імена та реквізити банківських рахунків деяких військовослужбовців британської армії. Пекін назвав це звинувачення абсурдним.