UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія дозволить змішувати вакцини проти коронавірусу у рідкісних випадках — Reuters

Уряд Британії повідомив, що у деяких випадках людям можна робити поєднання двох щеплень вакцин від COVID-19.

Велика Британія дозволить в рідкісних випадках робити щеплення різними вакцинами проти COVID-19. При цьому, даних про рівень імунітету, який може забезпечити подібне змішування вакцин, недостатньо, пише Reuters.

Уряд Британії повідомив, що у деяких випадках людям можна робити поєднання двох щеплень вакцин від COVID-19. Для прикладу, якщо відповідної дози щеплення немає в наявності.

"Якщо однакові дози вакцини недоступні, розумно запропонувати іншу дозу доступного препарату щоб завершити графік вакцинації", - йдеться в повідомленні британського уряду.

Керівниця відділу імунізації в Міністерстві охорони здоров'я Англії Мері Рамзі заявила, що змішування доз вакцини буде відбуватися тільки в дуже рідкісних випадках, при цьому уряд країни не рекомендує змішувати щеплення, які вимагають введення як мінімум двох доз з перервою у кілька тижнів.

Британія була однією з перших країн, яка затвердила нові вакцини проти коронавірусу, зокрема препарати від Pfizer/BioNTech і AstraZeneca в грудні.

Обидві вакцини передбачають введення двох ін'єкцій з перервою в декілька тижнів, але препарати не призначені для змішування.

У нових правилах британського уряду додається, що "наразі немає доказів взаємозамінності вакцин проти коронавірусу, але тривають дослідження".

Читайте також: У Росії видаватимуть паспорти вакцинації від COVID - ЗМІ

Нагадаємо, сьогодні в країнах Європейського Союзу розпочинається масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії цього місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.