UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія чекає на рекордні ціни на газ і бензин у разі вторгнення Росії в Україну – The Times

На Даунінг-стріт побоюються, що Росія скоротить постачання газу до Європи у відповідь на санкції

У британському уряді очікують рекордних цін на газ і бензин у разі нового вторгнення Росії в Україну, пише газета The Times з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що високопоставлені британські чиновники побоюються, що Росія скоротить постачання газу до Європи у відповідь на санкції, які можуть бути введені через можливе нове вторгнення військ РФ на територію України.

Британські міністри на нараді обговорили можливий вплив скорочення постачання газу із РФ на ціни в Британії. Джерела The Times кажуть, що немає прямого ризику нестачі газу, але нове вторгнення Росії в Україну призведе до зростання цін на газ, які можуть досягти нового історичного максимуму.

Британія практично не імпортує російський газ, але "схильна до ризику зростання гуртових цін". 2020 року Великобританія отримала менш як 3% російського газу від загального обсягу постачання.

Близько половини газу, який використовує Британія, імпортується із шельфу Північного моря, ще третина йде з Норвегії. Решта газу – скраплений. За даними The Times, британська влада побоюється, що вартість зрідженого природного газу сильно подорожчає у разі обмежень постачань з боку Росії.

Читайте також: Британія вивозить співробітників посольства у Києві – BBC

Росія продовжує тримати біля кордонів України стотисячну армію. Погрожуючи вторгненням до України, президент РФ Владімір Путін вимагає від НАТО відмови прийняти в Альянс Україну та Грузію.

Росія може спробувати насадити в Україні маріонетковий уряд на чолі з проросійським політиком, вважають розвідки Британії і США. Роль голови такого уряду віддають лідеру партії «Наші», ексрегіоналу Євгену Мураєву. Сам політик відхрещується від таких перспектив, у РФ інформацію МЗС Великої Британії назвали «нісенітницею».

Погрозою відкритого вторгнення Москва перетворила рутинну «кризу в і навколо України» на гостру проблему європейської безпеки. Американські дипломати скористалися такою подачею для згуртованості колективного Заходу у протидії РФ. Докладніше читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва» у ZN.UA.