UA / RU
Підтримати ZN.ua

Брат Джорджа Флойда підтримав протести і засудив заворушення в США

За його словами, Джордж Флойд не був героєм, але став обличчям проблеми, яку потрібно вирішувати.

Філоніс Флойд, брат загиблого при затриманні Джорджа Флойда, заявив, що підтримує мирні протести проти расизму і поліцейського насильства. Однак засуджує заворушення, пограбування і знищення чужої власності, передає "Голос Америки".

За словами Філоніса, його брат "не був героєм цієї історії, але став обличчям проблему, яку потрібно вирішувати".

"Ми повинні зробити так, щоб ніхто не боявся поліції. У нас є хороші поліцейські, але є й погані поліцейські", - заявив він на поминальній церемонії.

"Тому ми повинні голосувати. Ходити на збори міських рад. Ми повинні об'єднатися. Крок за кроком ми зробимо все так, як хочемо в нашому житті", - підкреслив Філоніс Флойд.

Читайте також: Дотримуйтесь дистанції: Голова ВООЗ звернувся до учасників протестів у США

25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт запалтил за сигарети фальшивою 20-доларової банкнотою.

При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.

Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення.

У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.

Чотирьох поліцейських, які затримували Флойда, звільнили 26 травня. Шовену пред'явили j,винувачення у вбивстві другого ступеня, іншим інкримінують пособництво і підбурювання до вбивства.

Заворушення в США супроводжуються пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. У десятках містах ввели комендантську годину, для підтримки порядку в міста ввели Національну гвардію.

Під час масових заворушень в США загинули як мінімум 11 людей.

Детальніше про ситуацію в США, причини наслідки протестів читайте d статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.