Терористи, які після участі у війні на Сході України повернулися в Росію, раптом усвідомили, що вдома вони нікому не потрібні. Їм тяжко повернутися до нормального життя.
Про це йдеться в статті, опублікованій на сторінках The Guardian. Держава бойовиків не підтримує в той час, як багато хто з них страждають від психологічних і фізіологічних травм. Відколи в Донбасі було оголошене відносне перемир'я, а Росія зосередилася на війні в Сирії, дедалі більше проросійських бойовиків почали звинувачувати Москву в тому, що вона "здала" терористичні так звані "республіки" на Сході України. Тому багато хто повернувся з війни додому.
Однак, як виявилося, ніхто їх не зустрічав як героїв. Тому що Володимир Путін заперечує участь російських військ у війні проти сусідньої країни. Він відмовляється визнавати і тих, хто під впливом пропаганди вирішив поїхати воювати. Тому бойовики не отримують жодної підтримки чи допомоги від держави, яку отримує армія.
Після повернення з України одні страждають від ран і психологічних травм. Вони зламані і пригнічені тим, як до них ставиться уряд. Інші ж кажуть, що готові знову повернутися на війну.
Терорист Олександр Нелюбін розповів, що російське телебачення "замовчує війну" в Донбасі і "ігнорує реальність", замовчуючи "правду" про умови війни за "Рускій мір".
"Після повернення мені тяжко повернутися до нормального життя. Моя дружина переживає за стан мого розуму. Я не звик до такої тиші. Я прокидають посеред ночі. Коли випиваю, то згадую всіх товаришів, і війна повертається. Я п'ю корвалол", - каже бойовик.
Учасниця війни проти України Світлана теж каже, що серед бойовиків в Донбасі часто говорять про "зраду" Путіна, тож багато хто їде додому.
"Життя в республіках досі не налагодилось. Сподіваюся, корупція і беззаконня там не закореняться", - каже вона.
Терорист Олександр Фоміченко, чиї родичі живуть в Одесі, розповів, що до того, як вирушити на війну проти України, працював в охоронній фірмі. В Донбасі бойовиків не тренували і єдиною корисною порадою було падати на землю, коли лунають постріли.
"Після повернення я пішов знову працювати охоронцем. Тепер все скрізь закривається і урізається. У бізнесу немає грошей. Зараз я працюю вантажником, тому що треба ж щось робити", - каже він.
Тим часом, "ДНР" і "ЛНР" конфіскують квартири переселенців. У грудні 2015 року в інтерв'ю місцевій газеті мер окупованого Донецька Ігор Мартинов попередив, що неоплачені квитанції за комунальні послуги слугуватимуть причиною конфіскації житла. На думку Мартинова, такі кроки змусять донеччан повернути борги. У статті "Переселенці й недополітика" Інна Ведернікова нагадала, що СБУ продовжує перевірку документів переселенців й усуває зі списків шахраїв, які отримують соцвиплати незаконно.